Facebook Google+ Twitter

Kraków. Ustalono projekt zabudowy pomnika Kuklińskiego

21 września 2011 r. w gabinecie Wojewody Małopolskiego odbyło się spotkanie nt. stanowiska Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie (MWKZ). Tematem rozmów był projekt zabudowy pomnika dedykowanego płk. R. Kuklińskiemu.

21 września 2011 r. o godz. 9:30 w gabinecie Wojewody Małopolskiego Stanisława Kracika poruszono kwestię stanowiska Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie (MWKZ). Tematem rozmów był projekt zabudowy pomnika płk. R. Kuklińskiego na pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Krakowie.

W spotkaniu uczestniczyli: Stanisław Kracik - Wojewoda Małopolski, Jan Janczykowski - Dyrektor MWKZ oraz Henryk A. Pach - prezes Stowarzyszenia im. Płk. Ryszarda Kuklińskiego, inwestor.

Uczestnicy spotkania jeszcze raz przeanalizowali informacje zawarte w negatywnej opinii wojewódzkiego konserwatora, który zasugerował przesunięcie pomnika w kierunku północnym lub zmniejszenie jego gabarytów.

Dokumentacja konkursu na pomnik, wytyczne konserwatora miejskiego oraz uzasadnienia I nagrody w protokole konkursu pozwoliły stronom odrzucić projekt "przesuwania" pomnika na północą stronę placu.

Po merytorycznej dyskusji dyr. Janczykowski w formie pisemnej ustalił:
Dopuszcza się alternatywnie: utrzymanie lokalizacji przy zmianie gabarytów pomnika do ok. 8-8,5 m wysokości lub jego przesunięcia - w obecnych gabarytach (wys. 10,6 m) - w kierunku południowym (bliżej ul. Lubicz).

Janczykowski oświadczył, że po spełnieniu tego jedynego warunku, jego opinia - do projektu warunków zabudowy - ulegnie zmianie na pozytywną.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Henryk Pach
  • Henryk Pach
  • 22.09.2011 13:13

Redaktorze - Moderatorze
Jeśli piszę o projekcie "warunków zabudowy" to ma tak być, a nie samo "zabudowy" (bez warunków). Prawa budowlanego Pan Moderator znać nie musi wiec niech nie poprawia po tych, którzy wiedzą o czym i co piszą. Jeśli piszę "przeanalizowali sugestie" to ma tak być, a nie "informacje". Bo we wcześniejszej opinii do projektu warunków zabudowy z 11.07.br konserwator wojewódzki napisał o swoich sugestiach, a nie informacjach. A to jest inny sens i znaczenie słowa.
Z ukłonami
Henryk A. Pach

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.