Facebook Google+ Twitter

Kraków: utonął 8-letni chłopiec

W Krakowie utonął 8-letni chłopiec. To już trzecia ofiara śmiertelna w województwie małopolskim.

 / Fot. Dawid SerafinTuż przed godziną 19 w Bieżanowie (dzielnica Krakowa) w wodzie dostrzeżono chłopca. Podjęto natychmiastową akcję ratunkową. Chłopiec został przewieziony do szpitala dziecięcego w Prokocimiu. Tam, pomimo próby reanimacji, dziecko zmarło. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że chłopczyk samotnie jeździł na rowerze i w pewnym momencie wpadł do rwącego potoku.

Stan alarmowyW Krakowie od blisko doby obowiązuje alarm przeciwpowodziowy. Rano Wisła przekraczała stan alarmowy o 74 centymetry. Po południu liczba ta wzrosła do 230 centymetrów. Z ostatnich komunikatów wynika jednak, że poziom rzeki nieznacznie się obniżył. O godzinie 19 Wisła przekraczała stan alarmowy o 201 centymetrów.

 / Fot. Dawid SerafinW dalszym ciągu w mieście nie przejezdnych jest wiele dróg. W tym bardzo ważny w komunikacji tunel pod rondem Grunwaldzkim. Z kolej na wysokości ulicy Tynieckiej Wisła wystąpiła z brzegów. Kałuża wody ma kilkanaście metrów szerokości i kilkadziesiąt centymetrów głębokości. / Fot. Dawid Serafin

Problemy mogą mieć też podróżni jadący pociągiem z Zakopanego w stronę stolicy Małopolski. Na odcinku Radziszów (powiat krakowski) - Leńcze podmyte zostały tory kolejowe. W chwili obecnej pociągi kierowane są trasami okrężnymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Wieczny odpoczynek - dla dziecka.
Wyrazy współczucia - dla rodziny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Z niepotwierdzonych informacji wynika, że chłopczyk samotnie jeździł na rowerze i w pewnym momencie wpadł do rwącego potoku." - to z tekstu. A mnie zadziwia nieodpowiedzialność rodziców! Jeśli okaże się to oczywiście prawdą. Szkoda dziecka, ale i ...szkoda rodziców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dawid Serafin:
Nie panie Wiesławie smok nie został ewakuowany. Za to byliśmy wczoraj ze Sławkiem na wałach w okolicach Przegorzał(wlot do Krakowa od strony Tyńca) i to co zobaczyliśmy wcale nie powinno napawać optymizmem. Wały są jak gąbka, a wody jest zdecydowanie więcej niż podczas ostatnich powodzi. O 7:30 stan alarmowy był przekroczony o ponad 3 metry.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy smok został ewakuowany już? bo może go podtopić

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.