Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4001 miejsce

Kraków. Uwarunkowania Genetyczne - Bartek Jarmoliński

Dla Bartka Jarmolińskiego Malczewski to mentor i artystyczny ojciec. Z takiego połączenia powstał cykl fotografii stylizowanych na stuletnie, gdzie zaaranżowane jest wspólne „pozowanie” dwóch artystów.

Kraków. Uwarunkowania Genetyczne - Bartek Jarmoliński / Fot. fot.M.PółtorakW Galerii Olympia trwa wystawa zdjęć autorstwa Bartka Jarmolińskiego zatytułowana dość tajemniczo – Uwarunkowania Genetyczne.
Jak możemy przeczytać w opisie wystawy: ,,Dziedziczenie jest to zespół procesów, dzięki którym potomstwo podobne jest do rodziców. Na skutek mutacji genowych może dochodzić jednak do pewnych zaburzeń- które powodują choroby genetyczne. (…) Istnieją także dziedziczone skłonności, najczęściej obejmują one regularne zażywanie środków prowadzących do trwałych uszczerbków na zdrowiu oraz uzależnienie od innych osobowości czy sztuk z obszaru audio – wizualnego”.

Kraków. Uwarunkowania Genetyczne - Bartek Jarmoliński / Fot. fot.M.PółtorakPo tak intrygującym wstępie nie można obojętnie podejść do prac artysty, który jak wskazuje na to jego data urodzenia – jest „bliźniakiem” Jacka Malczewskiego. Dla Bartka Jarmolińskiego Malczewski to także mentor i artystyczny ojciec.

Z takiego połączenia powstał cykl fotografii stylizowanych na stuletnie, gdzie zaaranżowane jest wspólne „pozowanie” dwóch artystów, których dzieli ogromna przepaść czasowa.
Kraków. Uwarunkowania Genetyczne - Bartek Jarmoliński / Fot. fot.M.Półtorak
Te, specyficzne duety Jarmolińskiego i Malczewskiego to jednak wysublimowane autoportrety współczesnego twórcy, który może pokazać swoje dziedzictwo, a także współtworzyć duchowe połączenie z wielkim klasykiem. Nie jest to jednak typowe oddanie hołdu, tylko swego rodzaju wyzwanie, któremu poddany jest teraźniejszy twórca.

Czy uwarunkowania genetyczne zostały wykryte w takim teście? Czy i w jakim stopniu to podobieństwo jest pozą? A może to po prostu naturalna – jak kod DNA - kolej rzeczy?

Kraków. Uwarunkowania Genetyczne - Bartek Jarmoliński / Fot. fot.M.Półtorak
Wystawa potrwa do 5 listopada.
Informacje na : GALERIA OLYMPIA

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Malczewski bardzo wszedł do naszej wyobraźni, symboliki, mitów narodowych

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.