Facebook Google+ Twitter

Kraków w dalszym ciągu bez piłkarskiej ekstraklasy?

Krakowskie drużyny dalej nie mają stadionu w Krakowie. Pomimo usilnych starań zarówno władz miasta jak i trzech krakowskich klubów prawdopodobnie nie uda się doprowadzić do stanu używalności obiektu Hutnika.

Budowa Stadionu Miejskiego w Poznaniu, na którym odbędą się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2012. / Fot. Adam Ciereszko /PAPObie drużyny z ekstraklasy - zarówno Wisła jak i Cracovia w poprzedniej rundzie zmuszone były do rozgrywania swoich ligowych spotkań poza miastem, gdyż na ich własnych arenach trwały procesy modernizacyjne (budowa). W dalszym ciągu nie ma warunków do rozgrywania na nich meczy.

Kluby wynajmują więc oddalony obiekt w Sosnowcu. Koszty tego przedsięwzięcia są niezwykle duże, kibice niezadowoleni rzadko jeżdżą na terytorium Zagłębia. Krakowskie drużyny mają obecnie najgorszą frekwencję na meczach w całej Polsce. Nie przekroczyła ona liczby 2,5 tys. kibiców na jednym spotkaniu!

Lekarstwem na poprawienie istniejącej sytuacji miała być renowacja stadionu Hutnika przy ulicy Ptaszyckiego na Suchych Stawach. Zaangażowano duże siły do przystosowania go do wymogów ekstraklasy. Stadion może nie zachwyca, ale z pewnością jest alternatywą dla dalekich wyjazdów. Posiada 6 tys. miejsc siedzących. Niskie trybuny lekko ograniczają widoczność, ale to z pewnością lepsze niż 120-osobowa frekwencja na meczach o mistrzostwo Polski.

Krzesełka, dach przykrywający część trybuny i jupitery pochodzą ze starego stadionu Cracovii. Zainstalowano monitoring składający się z 56 kamer. Zamontowano nowoczesne kołowrotki do wpuszczania kibiców, a nawet wmontowano kolczasty drut na płocie w celu poprawy bezpieczeństwa.

Runda wiosenna się zbliża - stadion pomimo swych wielu atutów nie posiada jednak w dalszym ciągu… murawy. Na jej instalację potrzeba 3 dni w temperaturze powyżej zera. Niestety przy obecnym ataku i nasilaniu się zimy takiego czasu nie ma i nie będzie prawdopodobnie do marca.
16 lutego miało nastąpić zgłoszenie przez kluby stadionu Hutnika do PZPN-u. Termin już na początku lutego został przesunięty na 22.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.