Facebook Google+ Twitter

Kraków w hołdzie ofiarom

O godzinie 17.30 na Wawelu rozpoczęła się uroczysta Msza Święta w intencji ofiar katastrofy w pobliżu Smoleńska.

Nie było dziś w Krakowie miejsca, w którym nie widniałaby polska flaga przepasana kirem. / Fot. M.A.K.Wyczytywane kolejne imiona były jak cięcia nożem. Tak zaczęła się uroczysta msza święta żałobna w Katedrze Wawelskiej. Przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa z prezydentem na czele, zaproszeni goście, politycy, wojskowi i ci najważniejsi - rodziny ofiar.

Tysiące krakowian zgromadziło się w Katedrze, przed nią i przed Krzyżem Katyńskim.

Ewangelia tak trudna na dzień dzisiejszy - spotkanie Jezusa z uczniami po Zmartwychwstaniu. W czasie homilii, metropolita krakowski, abp. Stanisław Dziwisz mówił: "Może tak jak apostoł Tomasz potrzebujemy jakiegoś dotknięcia, znaku bliskości Chrystusa, które pomogłoby nam uwierzyć, że nasze życie nie kończy się tu na Ziemi, ale ma swoje dopełnienie w Domu Ojca". Nawiązał także do symbolicznej śmierci Jana Pawła II, która w sposób podobny jak dzisiejsza katastrofa, sprawiła, że cały świat na chwilę zatrzymał się przy Polsce.

Msza Żałoba na Wawelu - homilia / Fot. M.A.K.Kiedy żałobna Msza się zakończyła i wybrzmiały ostatnie dźwięki organów, wychodzący z kościoła ludzie zaintonowali hymn Polski. Delikatnym szumem, śpiew przenosił się pod sam ołtarz, gdzie donośnie zabrzmiały jego ostatnie strofy.

Dziś Kraków tętnił życiem tych, którzy tłumnie przybywali pod symboliczne miejsca, by uczcić tych, którzy dziś zginęli w Smoleńsku. Nie ma ulicy, na której nie łopocze flaga przewiązana kirem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Brawo Kraków

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.