Facebook Google+ Twitter

Kraków: W najbliższą niedzielę rusza autobus komunikacji miejskiej do Centrum JP II

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-27 17:49

Od najbliższej niedzieli 29 stycznia, do Centrum Jana Pawła II w Krakowie, zacznie kursować autobus komunikacji miejskiej.

Nowy przystanek, utworzony na trasie linii nr 133 Bieżanów-Łagiewniki, zlokalizowany został bezpośrednio za rondem w rejonie Centrum Jana Pawła II. Autobus będzie obsługiwał wybrane kursy w niedziele i święta.

"To bardzo ważna informacja dla pielgrzymów i mieszkańców Krakowa"- mówi prezes Centrum "Nie lękajcie się!" ks. Jan Kabziński. "Uruchomienie linii autobusowej ułatwi komunikację z papieskim Centrum. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości autobus będzie kursował także w tygodniu i przez cały dzień w niedzielę" - dodaje.

Sanktuarium bł. Jana Pawła II zostało erygowane 11 czerwca 2011 r. Zainteresowanie tym miejscem nieustannie wzrasta, zwiększą się także liczba pielgrzymów. Sanktuarium poświęcone Ojcu Świętemu stanowi serce kompleksu Centrum polskiego papieża.

Na dzień dzisiejszy w ramach Centrum "Nie lękajcie się!" powstały już Centrum Wolontariatu i Instytut Jana Pawła II, w przyszłości budowane będą Multimedialne Muzeum Jana Pawła II, Centrum Konferencyjne, Centrum Rehabilitacyjne, Dom Pielgrzyma, Dom Rekolekcyjny oraz park medytacyjno-rekreacyjny.

Uaktualniony rozkład jazdy znajdziecie Państwo tutaj:http://rozklady.mpk.krakow.pl/index.aspx?nowy=20120128

Komunikat MPK w sprawie wprowadzenia trasy autobusowej z obsługą rejonu Centrum Jana Pawła II.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wydaje mi się, że modlitwa i przybliżenie nauk Jana Pała II - Papieża Polaka, przydały by się, nie tylko Polakom. Podłość, coraz szerzej się rozlewa i to bez działania sił przyrody. A przeciwdziałań nie widać. Znikąd ratunku nie można się spodziewać, poza Boską Pomocą. Ludziom pieniądz w głowach pomieszał. A "Mamona" jest złym doradcą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.