Facebook Google+ Twitter

Kraków. W polu widzenia

Tytułowe „pole widzenia” to obszar poruszania się konfiguracji malarskich artystek, dla których eksperyment i solidny podstawy sztuki to dwa filary twórczości jak i pola nowych doświadczeń.

Kraków. W Galerii Sztuki GRODZKA trwa wystawa malarstwa Elżbiety Bogusławskiej i Katarzyny Michałek zatytułowana "W polu widzenia". Jest to zbiór obrazów w formie kompozycji abstrakcyjnych. Celem wystawy, a raczej takiego zestawienia prac jest zwrócenie uwagi widza na fakturę obrazu.

Kraków. Ważną role w malarstwie obu artystek odrywa barwa i jej nasycenie. Mocne, wyraziste i intensywne kolory tworzą dynamiczne i energetyczne spektrum iluzji. Zwrócenie się ku przedmiotom, wyraźnym kształtom, które zdają się rozpływać w materii obrazu, przywodzi na myśl potęgę ruchu oraz artyzm, sprawność i misterność jego uchwycenie w strukturach malarskich.

ELŻBIETA BOGUSŁAWSKA - Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Uniwersytetu Warszawskiego eksperymentuje z różnymi formami, technikami.. Dużym wyzwaniem dla niej jest człowiek i jego relacje z otoczeniem, co stara się przekładać na język obrazu. Wolność kreacji stanowi dla Elżbiety wielką wartość, stąd w jej twórczości wielość wątków i tematów. Malując skupia się na aspektach związanych z budowaniem kompozycji i przestrzeni. Koncentruje się na tworzeniu harmonijnych zestawień barw.

KATARZYNA MICHAŁEK - Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Zajmuje się również malarstwem sztalugowym: olejnym, akrylowym i akwarelowym. W swojej twórczości zwraca szczególną uwagę na światłocień i znaczenie koloru. Rzeczywistość jest pretekstem do pracy z kolorem i stworzenia odrealnionej kompozycji kolorystycznej.

Kraków. Kraków. Kraków. Kraków.

Wystawa potrwa do 19 listopada.
Informacje na FACEBOOK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.