Facebook Google+ Twitter

Kraków. Warsztaty z filcowania

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-11-09 12:33

Jeszcze niedawno filc kojarzył się z biedą i bylejakością. Dzisiaj jest ulubionym materiałem projektantów i artystów.

 / Fot. dk podgorzeFilc to materiał ekologiczny. Pod wpływem ugniatania, tarcia,przy użyciu wody i mydła stworzymy piękne rzeczy.

Jeszcze niedawno filc kojarzył się z biedą i bylejakością. Dzisiaj jest ulubionym materiałem projektantów i artystów. Zaskakuje barwą ,strukturą i niezliczonymi sposobami jego wykorzystania. Na spotkaniach poznamy techniki filcowania wełny czesankowej z wełną z owiec rasy Marynos z Australii i Nowej Zelandii. Pierwszy etap to filcowanie na mokro. Wykonamy filcowe korale i sznurki
lub dredy, które wykorzystamy do zrobienia oryginalnej,ekologicznej biżuterii.

Następne zajęcia to filcowanie na mokro i na sucho.Uformujemy kwiat, który może być w formie broszki lub naszyjnika. I kolejne zajęcia na których nauczymy się `”filcowania na okrągło”.Jest to technika pozwalająca uzyskać formę przestrzenną kształtowaną własnoręcznie. Wykonamy etui na telefon komórkowy lub na okulary bez szycia,bez szwów.

Filcowanie to wspaniała zabawa rozbudzająca wyobraźnie i rozwijająca zdolności manualne stosowana w arterapii (terapii poprzez sztukę). Plusem i atutem tego działania jest to,że każda rzecz jest niepowtarzalna, a największą satysfakcją, że wykonamy je sami!

Warsztaty poprowadzi Krystyna Drożdżowska - jubiler, twórca rękodzieła artystycznego. Od wielu lat tworzy biżuterię, kapelusze, ozdobne dodatki do ubioru, a także przedmioty sztuki użytkowej. Cechą charakterystyczną każdego jej wyrobu jest odważna, niepowtarzalna forma, pomysł i, co najważniejsze, pogoda oraz ciepło tych form! Sztuka i rękodzieło są jej światem.

Uczestnicy zajęć proszeni są o przyniesienie ręcznika. Zapewniamy materiały .

Dom Kultury Podgórze, ul. Krasickiego 18 Kraków

Prosimy o potwierdzenie udziału: tel.12656-18-90 lub dzialimprez@interia.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.