Facebook Google+ Twitter

Kraków wdraża projekt rozwoju nauki i gospodarki

Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej zakończyło realizację projektu „Rozwój systemu wymiany informacji między sektorem nauki i gospodarki poprzez tworzenie baz danych projektów wspierających innowacyjność w Regionie Małopolskim”.

 / Fot. Politechnika KrakowskaKażdy posiadający internet może za pomocą strony internetowej www.innowacje.malopolska.pl, wpisać do bazy własne projekty czy oferty współpracy oraz skorzystać z forum dyskusyjnego stworzonego dla osób zainteresowanych tematyką innowacji oraz pozyskiwania środków na realizację projektów.
Na stronie, bezpłatnie upubliczniono 3 bazy danych stworzone w trakcie trwania projektu:

1. Bank Projektów Innowacyjnych realizowanych w Małopolsce po 1995 r.,
2. Bank pomysłów i ofert zawiera oferty współpracy z różnych dziedzin nauki i techniki z całej Europy,
3. Baza tłumaczeń zawiera tłumaczenia dokumentacji pomocnej przy składaniu i realizacji wniosków z Programów Ramowych.
Baza danych projektów innowacyjnych została opublikowana również w wersji książkowej, w dwóch wersjach językowych: po polsku i angielsku, a także na dwujęzycznej płycie CD.

- Projektodawcą i realizatorem projektu było Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej - mówi dla Wiadomości24.pl Beata Milewska z Centrum Transferu Technologii. - Projekt był realizowany od lipca 2005 do lipca 2007. Jego celem było zwiększenie konkurencyjności małopolskich przedsiębiorstw przez poprawę przepływu informacji miedzy nauką i gospodarką, a także w obrębie tych dwóch grup. Projekt miał się również przyczynić do zwiększenia udziału podmiotów z Małopolski w międzynarodowych programach B+R i transferze technologii. / Fot. Centrum Transferu Technologii

Początkowo dane były zbierane przy pomocy ankiet, a następnie wprowadzane do systemu. W dalszej fazie, gdy funkcjonowała już bada danych online dodatkowo otworzyła się możliwość wpisywania projektów przez każdego użytkownika internetu. Baza jest otwarta i nadal można ją uzupełniać. Dan pojawiają się się na stronie po akceptacji przez administratora. Podobnie funkcjonuje bank pomysłów, tu na bieżąco można dodawać pomysły i oferty współpracy.

- Bank tłumaczeń zawiera tłumaczenia dotyczące aplikowania do Programów Ramowych - zaznacza Beata Milewska. - Staraliśmy sie, by tłumaczone dokumenty były jak najbardziej przydatne osobom chcącym składać projekty w Programach Ramowych. Uważamy, że dzięki naszym tłumaczeniom maja szansę lepiej zapoznać się z tematyką i poznać specyficzne słownictwo. Dodatkowo publikujemy anglojęzyczne teksty, by była możliwość porównania.

W ramach projektu został wydany katalog (po polski i angielsku) oraz dwujęzyczna płyta zawierająca informacje o niemal 190 projektach innowacyjnych realizowanych na terenie woj. małopolskiego (jest jeszcze dostępna pewna liczna katalogów w jęz. angielskim oraz płyty CD). Projekt finansowany był z Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Brrr, jak słyszę taką kalkę z unijnej nowomowy: "Rozwój systemu wymiany informacji między sektorem ..." to od razu mam chęc uciekać. Ciekawe, czy ten program będzie faktycznie działał. Oby. Bank tłumaczeń to faktycznie niezły pomysł, bo żeby napisać projekt unijny, to zwykła znajomość angielskiego nie wystarczy (patrz wyżej).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.