Facebook Google+ Twitter

Kraków. Wernisaż wystawy "Twarzą w twarz"

Niepowtarzalność ludzkiej twarzy to główne zainteresowania twórcze Dominiki Kubik, której wystawę "Twarzą w twarz" będzie można obejrzeć w lutym Galerii Rozmaitości na krakowskim Podgórzu.

 / Fot. rys. Dominika Kubik- mat. promocyjne organizatoraWystawa przedstawia wybór prac stworzonych przez Dominikę Kubik w ciągu ostatnich trzech lat. Składają się na nią portrety wykonane w technice tradycyjnej. Ich cechą charakterystyczną jest niezwykły efekt fotorealizmu, osiągany dzięki procesowi twórczemu trwającemu do kilkudziesięciu godzin.

Zdolność uważnej obserwacji i dbałość o wierne odwzorowanie najdrobniejszych szczegółów, połączone z umiejętnościami rysowniczymi, sprawiają, że rysunki Dominiki Kubik są dziełami najwyżej próby. Jednak tym, co wyróżnia je na tle prac innych autorów, tym co je ożywia jest fascynacja ludzką twarzą.

Dominika Kubik - urodzona w Krakowie, 22-letnia studentka kulturoznawstwa, od lat zajmuje się rysunkiem realistycznym. Jest samoukiem, choć żartuje, że ukradła artystyczne geny rodzicom. Szczególnie upodobała sobie portretowanie, ponieważ jest zafascynowana różnorodnością i mimiką ludzkiej twarzy.

Wernisaż: 6 lutego 2012, godz. 18.00
Galeria Rozmaitości przy DK Podgórze, ul. Sokolska 13, Kraków

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.