Facebook Google+ Twitter

Kraków. Wernisaż wystawy URWISY

W najbliższy piątek (11 października) Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY zaprasza na wystawę malarstwa zatytułowaną URWISY.

 / Fot. plakatW ramach wystawy będzie można obejrzeć prace autorstwa :

Aleksandra Urban
Urodzona w 1978, mieszka i pracuje we Wrocławiu. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jej malarstwo to często bardzo osobista podróż w świat wspomnień, fantazji i marzeń, którym nadaje frapującą formę. Wymykające się jednoznacznej interpretacji prace, wypełniają dziwne postaci, zjawy rodem z horrorów. Artystka często sięga do sfery sacrum jednocześnie pozostając w estetyce kiczu.

Marcin Łuczkowski
Urodzony w 1977 w Wałbrzychu, mieszka i pracuje we Wrocławiu. Dyplom z malarstwa na wydziale Malarstwa i Rzeźby wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w 2004 roku. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą i fotografią.

Estetyczny prowokator, któremu najbliższym nurtem w sztuce wydaje się być neurotyczny realizm. Tworzy na granicy estetyki a jego pozornie toporne malarstwo jest mieszanką popu, pornografii i malarskich archetypów. Interesują go depresje, natręctwa, melancholie i współczesna mistyka.

Małgorzata Wielek – Mandrela
Urodzona w 1976 w Limanowej. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – Wydział Malarstwa. Dyplom na z wyróżnieniem w 2002 roku w pracowni prof. A.Brinckena. W latach 2006-2009 studia doktoranckie na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Odwołując się świadomie i wyraźnie do surrealistycznej i ekspresyjno-symbolicznej tradycji, artystka wypracowała własny rozpoznawalny artystyczny język. Najważniejsze dla jej sposobu malowania wydają się: ornamentalny, roślinny rysunek, zawieszenie w nierzeczywistej przestrzeni i figury pozbawione tożsamości.

Wystawa potrwa do 3 listopada.

Informacje na www.solvay.krakow.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.