Facebook Google+ Twitter

Kraków wesprze Katowice w walce o tytuł ESK

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-04-30 07:58

Za nieco ponad miesiąc decyzja, które z finałowej piątki miast będzie mogło się szczycić tytułem Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Kraków - stolica kultury z 2000 roku postanowiła pomóc Katowicom.

Logo ESK Katowice 2016 w WPKiW w Chorzowie / Fot. Adam SkalskiO tytuł ESK konkurują Gdańsk, Katowice, Warszawa, Wrocław i Lublin. W czerwcu jury wybierze zwycięskie miasto, które przez rok obok jednej miejscowości z Hiszpanii będzie przyciągać turystów z całej Europy.

Katowice okazały się czarnym koniem wyścigu o ESK. Po przejściu miasta do drugiego etapu rywalizacja nabrała tempa. Miasto organizuje koncerty, pokazy filmów, imprezy kulturalne i angażuje się w regionalne i międzynarodowe projekty. Stolicę Górnego Śląska wsparło już większość miast aglomeracji. Teraz Katowicom pomóc chce Kraków, który jako jedyne do tej pory polskie miasto był Stolicą Kultury w 2000 roku.

Hasłem współpracy miast prawdopodobnie będzie "Od stolicy kultury do stolicy kultury". Akcja na pewno dodatkowo przyczyni się do zmiany wizerunku Katowic. Kraków także sam skorzysta na tej współpracy. Wielu turystów, którzy przyjadą do Katowic przy okazji odwiedzi także stolicę Małopolski.

 / Fot. Logo ESK Katowice 2016Kraków zapewnia, że współpraca nie ograniczy się tylko do podpisania deklaracji i już obiecuje wspólne projekty związane m. in. z filmem i muzyką poważną.

Źródło: katowice.gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.