Facebook Google+ Twitter

Kraków. What’s Up Fashion?! pod Wawelem

Na wystawie What’s Up Fashion?! czuć i widać pietyzm wkładany w przedstawienie ubiorów, tak by stały się centralnym, ale nienachalnym punktem kompozycji zdjęcia.

Wystawa What’s Up Fashion?! w Krakowie / Fot. fot. M. PółtorakW ramach piątego już Cracow Fashion Week odbywa się wystawa zatytułowana What’s Up Fashion?!. Na tę ekspozycję - we wnętrzach Czułego Barbarzyńcy w Krakowie- składa się ok. 40 zdjęć wykonanych przez młodych fotografów, a przedstawiających kolekcje również młodych, krakowskich projektantów skupionych przy Krakowskich Szkołach Artystycznych. Wystawa What’s Up Fashion?! w Krakowie / Fot. M. Półtorak
Fotografia modowa w ostatnich latach przeistacza się z formy użytkowej w sztukę. Zarówno jakość wykonań stylizacji i ubrań, jak i sesji fotograficznych podążają w kierunku kompozycji właściwych dla fotografii artystycznej.
Nie jest już istotne tylko to, by pokazać jak uszyto ubranie czy jakie są jego cechy charakterystyczne, ale ważne jest przed wszystkim, by nakreślić pewną konwencję pasującą do poszczególnych stylizacji.
Zgromadzone na wystawie obiekty są wykonane różnych konwencjach. Jednak ich cechą wspólną jest symbioza sztuki i mody, rozumiana jako tworzenie scen i kompozycji, z którymi widz może się utożsamić. Jak ważny jest w modzie styl czyli - oryginalność i niebanalny smak- wie, każdy kto, zajmował się modą zawodowo lub jest jej miłośnikiem.Wystawa What’s Up Fashion?! w Krakowie / Fot. M. Półtorak
Moda, to nie tylko sposób ubioru ale też wybór, który wynika z naszego charakteru, temperamentu i nierzadko zainteresowań artystycznych. Wystawę oglądamy jak dzieło sztuki, choć nie jest ani abstrakcją ani kompozycją fantastyczną . Są to myślę, portrety a nawet autoportrety, z którymi może identyfikować się widz. Zdjęcia zdają się być luźnym nawiązaniem do barokowych portretów, gdzie dużą rolę odgrywały szaty, ich forma, drapowania, unikatowe rozwiązania. Także i na tej wystawie, czuć i widać pietyzm wkładany w przedstawienie ubiorów, tak by stały się centralnym ale nienachalnym punktem kompozycji zdjęcia.
Wystawa What’s Up Fashion?! w Krakowie / Fot. M. PółtorakWystawa potrwa do 22 kwietnia.
Więcej naCracow Fashion Weekoraz Czuły Barbarzyńca w Krakowie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.