Facebook Google+ Twitter

Kraków. Wieczór Chorwacki w Dworze Czeczów

Już w najbliższy piątek w Dworze Czeczów na Bieżanowie odbędzie się promocja tomiku „Mój Adriatyk” autorstwa Marka Porąbki, wydany z okazji akcesu Chorwacji do Unii Europejskiej.

 / Fot. plakatPodczas wieczoru usłyszeć będzie można wiersze poruszające tematykę chorwackiej przyrody i piękna krajobrazów, zobaczyć będzie można multimedialny pokaz slajdów oraz posłuchać muzyki. Wieczór jest pierwszym z cyklu DWORSKIE WIECZORY Z AUTOREM - W ROLI GŁÓWNEJ, który będzie kontynuowany w ramach poetyckich spotkań na Bieżanowie.
Patronat honorowy nad projektem i publikacją „Mój Adriatyk” objęli : Konsul Honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie Paweł Włodarczyk oraz Agnieszka Kamińska - Zarząd Krajowy Towarzystwo Polsko-Chorwackie z siedzibą przy Ambasadzie Republiki Chorwacji w Warszawie

Marek Porąbka - Urodził się i mieszka w Krakowie. Zawodowo zajmuję się projektowaniem, pomiarami i automatyką w hutnictwie. Jego przygoda z poezją rozpoczęła się w roku 1998 w Chorwacji. Po kilku latach pisania
do szuflady, wiersze zaczęły regularnie ukazywać się w almanachach Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno-Literackiego, którego jest członkiem oraz w almanachach Bronowickiego Karnawału Literackiego.
W 2008 r. ukazał się pierwszy tomik „W lustrze”. Następnym tomikiem była „Rdza” (2010), a rok później „Na rondzie”. Rok 2012 przyniósł „Psałterz profana”. W ostatnich latach jest czynnie związany z działalnością Grupy Poetyckiej „Każdy” oraz z projektami poetyckim „Szuflandia”.

Impreza towarzyszącą wieczory będzie wernisaż fotografii Marcina Boska .

Informacje na Dwór Czeczów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.