Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5816 miejsce

Kraków. Wiersze pisane gwarą - spotkanie poetyckie

W Nowym Roku zapraszamy na kolejne spotkania z poezją w Podgórzu. Już 10 stycznia pierwsze spotkanie z poezją Mariana Kowalika – wiersze pisane gwarą oraz muzyka góralska.

 / Fot. plakat Podczas wieczoru usłyszymy także wiersze pisane w innych niż polska gwarach karpackich – w języku słowackim i ukraińskim (z polskim tłumaczeniem).

Będzie to rozmowa o górach w kulturze, poezji i życiu każdego z nas. A także o tym, co niesie poezja góralska – o miłości, dumie, honorze, doświadczeniu piękna, rozważaniu o śmierci, szacunku dla przyrody oraz o wizerunkach wiary.

MARIAN KOWALIK – urodzony 07.08.1957 r. w Bochni. Obecnie mieszka na stałe w Krakowie. Pisze od 1972 roku . Pisze wiersze w j. polskim, a także gwarą góralską oraz w j. słowackim, czeskim, ukraińskim i j. angielskim. Należy do Koła Młodych Autorów przy Związku Literatów Polskich , oraz do Grupy Poetyckiej ,,Każdy “. Aktywnie działa społecznie w Domach Kultury w Krakowie, oraz w rodzinnych stronach w Sobolowie, za co otrzymał wyróżnienie ” Podkowę-2013″ Jego wiersze ukazały się w prasie w Krakowie, Kielcach, Piwnicznej. Jest podwójnym Zdobywcą Korony Gór Polski.

informacje www.dkpodgorze.krakow.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.