Facebook Google+ Twitter

Kraków: "Wierzynek" wypadł z przewodnika Michelin

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2010-03-18 13:36

Najstarsza i najsłynniejsza restauracja "Wierzynek" została wyrzucona ze spisu najlepszych lokali w Europie. Inspektorzy prestiżowego przewodnika "Michelin", którzy jeszcze rok temu dali "Wierzynkowi" najwyższą ocenę, teraz go pominęli.

Legendarny Czerwony Przewodnik Michelin "Main Cities of Europe 2010" napisany jest w języku angielskim i opisuje najlepsze hotele i restauracje w Europie. Oceniając restauracje, przyznaje im odpowiednie symbole - prestiżowe gwiazdki (świadczące o tym, co klient dostanie na talerzu) i skrzyżowane sztućce. Ich liczba mówi o wystroju, liczbie kelnerów i udogodnieniach dla klientów.

Rok temu "Wierzynek" chlubił się najwyższą notą w tej drugiej kategorii (cztery sztućce). Teraz nie dostał ani jednego. - Jesteśmy zaskoczeni - mówi Zofia Zawojska, menedżer z "Wierzynka".
Krakowianie zaś są podzieleni w opiniach co do werdyktu inspektorów Michelin. Jedni twierdzą, że ta degradacja nie jest żadnym zaskoczeniem. - To się "Wierzynkowi" należało - komentują klienci. - Zbyt wysokie ceny, za to niska jakość podawanych dań. Może ten zimny prysznic jest im potrzebny, by powrócić do tej niebywałej marki?

M. Stuch, A. Górska

Czytaj więcej w serwisie: Gazeta Krakowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.