Facebook Google+ Twitter

Kraków. Wigilia na Rynku Głównym dla najbardziej potrzebujących

Znany krakowski restaurator, Jan Kościuszko po raz 17. przygotował na Rynku wspólny wigilijny posiłek dla bezdomnych, ubogich i samotnych. W międzyczasie, opłatek dla mieszkańców miasta rozpoczął kard. Dziwisz i prezydent Majchrowski.

Wigilia na krakowskim Rynku Głównym dla najbardziej potrzebujących odbyła się już po raz 17. / Fot. Piotr DrabikPodobnie jak w latach poprzednich, wigilia dla najbardziej potrzebujących w samym sercu Krakowa, zgromadziła tysiące gości z wielu regionów kraju. Największe tego typu spotkanie świąteczne w Polsce, skierowane dla bezdomnych, ubogich i samotnych od ponad 17 lat organizuje znany restaurator, Jan Kościuszko. Wśród serwowanych posiłków nie zabrakło tradycyjnych pierogów, barszczu czerwonego czy zupy grzybowej. Ponadto, do rąk najbardziej potrzebujących trafiły paczki świąteczne m.in. ze słodyczami.

Wydawanie ponad 100 tys. pierogów i kilku tys. litrów zup rozpoczęło się przed południem, a wielu oczekujących prosiło o zapakowanie dań na wynos. Wśród gości niedzielnej wigilii po gołym niebem znalazł się prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski oraz Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej. Krakowianie również tłumnie odpowiedzieli na apel organizatorów, by przekazywać produkty na rzecz najbardziej potrzebujących. Te, szybko trafiały wprost do ich rąk. Posiłki były wydawane do zapadnięcia zmierzchu - rok temu podczas krakowskiej wigilii wydano ich ponad 50 tys.

Znany krakowski restaurator, Jan Kościószko każdego roku przygotowuje na Rynku wigilię dla bezdomnych / Fot. Piotr DrabikPodczas gdy od strony ulic Sławkowskiej i św. Jana wydawano wigilijne dania, z drugiej strony Rynku opłatkowe spotkanie rozpoczął kard. Stanisław Dziwisz. Niech Jana Paweł II zjednoczy nas wszystkich w wysiłkach dla dobra wspólnego (...) Szczerze pamiętajmy o tych, którzy na różne sposoby cierpią - o ubogich, bezdomnych, chorych czy bezrobotnych - podkreślał metropolita krakowski. Jednocześnie dodał, że zbliżające się święta Bożego Narodzenia powinny być czasem pokoju i nadziei płynącej z Betlejem. Życzenia mieszkańcom królewskiego miasta złożył również jego włodarz, Jacek Majchrowski.

(PAP)

Wigilia na krakowskim Rynku Głównym dla najbardziej potrzebujących odbyła się już po raz 17. / Fot. Piotr DrabikWigilia na krakowskim Rynku Głównym dla najbardziej potrzebujących odbyła się już po raz 17. / Fot. Piotr Drabik
Posiłki najbardziej potrzebującym wydawał również kierowca rajdowy, Michał Kościuszko / Fot. Piotr DrabikWigilia na krakowskim Rynku Głównym dla najbardziej potrzebujących odbyła się już po raz 17. / Fot. Piotr Drabik
Od lewej: Jan Kościuszko, Władysław Kosiniak-Kamysz (minister pracy i polityki społecznej) oraz Jacek Majchrowski (prezydent Krakowa) / Fot. Piotr Drabik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Brawo dla Krakowa , czyli to jednak Kraków jest stolica, Polski a nie jak mniewaja, Warszawiacy ich nie stać na taki gest , wstydź się Warszawo. !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.