Kraków: Wisły Can-Pack zdobywcą Pucharu Polski

W miniony weekend swoje święto mieli fani kobiecej koszykówki - wszystko za sprawą finału ViaSMS.pl CUP. W sobotnich spotkaniach pułfinawych zmierzyły się Wisła Can-Pack z CCC Polkowice (70:63) i Lotos Gdynia z Energą Toruń (94:85).

Puchar Polski dla Wisły Can-Pack / Fot. Sławomir OstrowskiNiedzielny mecz finałowy okazał się bardzo emocjonujący i do końca trzymał w napięciu. Pierwsze dwie kwarty zdecydowanie należały do koszykarek Wisły Can-Pack, które powoli, ale zdecydowanie wypracowywały przewagę nad rywalkami (22:15, 21:21).

W trzeciej kwarcie koszykarki lotosu złapały wiatr w żagle i sytuacja na tablicy wyników drastycznie uległa zmianie na ich korzyść. Nie załamało to ducha w kibicach Białej Gwiazdy, którzy jeszcze głośniej i gorliwiej zaczęli dopingować swoją drużynę. Doping publiczności i konsekwencja na boisku przyniosły efekt.

Puchar Polski dla Wisły Can-Pack / Fot. Sławomir OstrowskiZaledwie 7 minut i 21 sekund przed końcowym gwizdkiem podopieczne Jose Hernandeza doprowadziły do remisu 63:63, a do ostatniej kwarty wychodziły na parkiet przy stanie 57:58. Kibice, nie mogąc wytrzymać napięcia, wstali z miejsc i końcówkę meczu śledzili na stojąco, by już po kilku zaledwie minutach, przy ogłuszającej wrzawie, w deszczu konfetti świętować zdobycie Pucharu Polski. Wisła Can-Pack pokonała Lotos Gdynia 81:76.

Zdobycie pucharu okazało sie niejedyną okazja do świętowania, jaką wywalczyły Wiślaczki, ponieważ Nicole Powell została wybrana MVP spotkania (ang. Most Valuable Player — Najbardziej Wartościowy Gracz), a MVP Final Four (najbardziej wartościową zawodniczką całego finału) wybrana została Ewelina Kobryn. Puchar Polski przez ostatnie dwa lata należał do Lotosu Gdynia, który odebrał go Wiśle Can-Pack, obecnie znowu trofeum powróciło do gabloty krakowskiego klubu. Na jak długo, przekonamy się już za rok. Wisła Can-Pack nie martwi się tym obecnie, teraz najważniejszymi zadaniami jest przygotowanie Puchar Polski dla Wisły Can-Pack / Fot. Sławomir Ostrowskido walki w Stambule, gdzie Biała Gwiazda sprawdzi się w Final-Eight Koszykarskiej Euroligi Kobiet i utrzymanie pierwszego miejsca w tabeli FGE przed rundą Play Off, a następnie walka o Mistrzostwo Polski.

MVP spotkania finałowego wybrana została Nicole Powell, a MVP całego turnieju finałowego Ewelina Kobryn.Puchar Polski dla Wisły Can-Pack / Fot. Sławomir Ostrowski