Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9598 miejsce

Kraków. Wkrótce finał „Tęczowych piosenek Jana Wojdaka”

Wkrótce, bo 15 grudnia br. odbędzie się w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie Koncert Galowy XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe piosenki Jana Wojdaka”.

Jan Wojdak, lider zespołu "Wawele". / Fot. Józef KomarewiczTrwają przygotowania do Koncertu Galowego XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe piosenki Jana Wojdaka”. Eliminacje do finału festiwalu organizują placówki kultury , już odbyły się przesłuchania wokalne dzieci i młodzieży w Soczewce (mazowieckie), Skierniewicach (łódzkie), Bieruniu Starym (śląskie), Głogowie (dolnośląskie), Modliborzycach (lubelskie), Wierzchosławicach (małopolskie), natomiast w Piotrowicach (lubelskie) w miejscowym Centrum Kultury i Promocji odbędą się 7 grudnia br., zaś we Włoszczowej (świętokrzyskie), w Domu Kultury – 8 grudnia br. Finał XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe piosenki Jana Wojdaka” odbędzie się w Krakowie w Nowohuckim Centrum Kultury. 14 grudnia 2013 r., w sobotę przewidziane są finałowe przesłuchania wokalne uczestników „Tęczowych piosenek Jana Wojdaka”, natomiast 15 grudnia br., w niedzielę – koncert galowy i rozdanie nagród dla najlepszych młodych piosenkarzy.
Podczas eliminacji do „Tęczowych piosenek” w Centrum Kultury Wsi Polskiej im. Wincentego Witosa w Wierzchosławicach jurorzy: Arisa Vinci, piosenkarka (przewodnicząca), Sylwia Chałupczak, kompozytorka, muzykolog oraz Jan Stępień, redaktor muzyczny z Polskiego Radia Kraków zakwalifikowali do finałowego koncertu „Tęczowych piosenek Jana Wojdaka” w kategorii I (do 7 lat) Natalię Michalską z Lisiej Góry, Nikolę Kądziołkę z Poręby Radlnej, Wiktorię Roczniak z Woli Dębińskiej (gmina Dębno), Joannę Gajos z Miechowa, Mateusza Kępkę i Lenę Stochmal z Krakowa oraz zespół GOGA. Natomiast w kategorii II (8-10 lat) do finału zakwalifikowali się: Alicja Rega z Łysej Góry, Zuzanna Drobot z Wierzchosławic, Norbert Jedliński z Brzeźnicy, Gabriela Golec z Jonin (gmina Ryglice), Wiktoria Stankowska z Przemyśla oraz Klaudia Michalik z Tarnowa. W kategorii III (12-13 lat) w finałowym koncercie wezmą udział: Martyna Kaleta, Wiktoria Tracz (Nowy Sącz), Kinga Dziduch (Biłgoraj), Sara Kociołek (Chełmiec), Martyna Plewa, Magdalena Panek (Nowy Targ), Zuzanna Rosa (Kraków). Z kolei w kategorii IV (14-16 lat) do finału „Tęczowych piosenek” dostały się: Agata Łabno z Tarnowa, Marta Skraba z Nowego Targu, Gabriela Krówczyńska i Wiktoria Sikorska z Krakowa, Aleksandra Semerda z Limanowej. W kategorii V (powyżej 17 lat) podczas finałowego koncertu o pierwsze miejsce będzie walczyć Iga Rudnicka z Krakowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.