Facebook Google+ Twitter

Kraków: woda zalewa ulice, trwa ewakuacja

Współautorzy: Dawid Serafin

O bieżącej sytuacji w Krakowie informuje nas przez telefon Dawid Serafin. Wody na ulicach stolicy Małopolski przybywa. Trwa ewakuacja mieszkańców.

 / Fot. Dawid SerafinTragiczna sytuacja panuje w okolicy ulic Saskiej i Nowohuckiej w Krakowie. Jak informuje nasz autor Dawid Serafin, wody przybywa w bardzo szybkim tempie, a część terenu jest odgrodzona.
Dawid Serafin mówi o tworzeniu się prawdziwej rzeczki, która ciągle przybiera. Woda podnosi się także na samym skrzyżowaniu. Ulicę Saską opuszcza policja. W rejonie ulicy Nowohuckiej został rano uratowany uwięziony na działce mężczyzna. Nikomu nic się nie stało.
Część ludzi znajdujących się na terenie ogródków działkowych nie chce opuścić swojego dobytku. Ewakuacja nie jest przymusowa.
 / Fot. Dawid SerafinNa miejscu jest komendant straży miejskiej, Janusz Wiater. Jego zdaniem, cały czas należy obawiać się o losy Mostu Dębnickiego, któremu grozi uderzenie unoszących się na wodzie barek. Może to spowodować zerwanie mostu.
W kierunku pobliskiej ul. Lipskiej udała się kolumna samochodów policyjnych. Możliwe, że mieszkańcy tej ulicy dostaną wkrótce informację o ewakuacji. Na razie ludzie zbierają się pod budynkami bądź pozostają w mieszkaniach.
Na ulicy Rybnej trwa ewakuacja schroniska dla zwierząt. Niestety, jest tam bardzo mało służb i zwierzęta zdane są na los. Stąd apel o pomoc: osoby, ktore znają się na psach oraz takie, które mają możliwość przygarnięcia zwierząt pod swój dach, proszone są o kontakt pod numerami tel./fax:(0-12) 429-74-72 , 429-92-41, ewentualnie o przyjechanie na miejsce.
Na miejsce dotarła amfibia. Prawdopodobnie będzie eskortowana do pękniętego wału. Obecne jest wojsko.

Kolejny zerwany wał

Rano został zerwany wał na długości 50m na ulicy Wioślarskiej.
Dawid Serafin dowiedział się, że niedawno Najwyższa Izba Kontroli przygotowała raport, z którego wynika, że wały nie były przygotowane na ewentualną powódź.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"Tragiczna sytuacja panuje.."
Określenie TRAGICZNA/Y/IE zawładnęło wiekszościa medialnych relacji z powodzi. Króluje w ustach dziennikarzy telewizyjnych, radiowych i prasowych, niezaleznie od tego, czy relacja dotyczy śmierci lub zagniecia osób, przerwania wału, czy nawet lokalnego podtopienia domu lub terenu. To nadużycie. A przeciez w zanadrzu jest wiele innych słów na taka okazję. np: trudna, ciężka, skomplikowana, dramatyczna.

Mam nadzieję, że tragedii nie bedzie zbyt wiele, bo to zadna ptzyjemnośc je opisywać.

PS Drodzy autorzy, to nic osobistego, tylko OGÓLNA refleksja ;-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tego się nikt nie spodziewał:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.