Facebook Google+ Twitter

Kraków: wojewoda zamknął stadion Cracovii. Bo kibice odpalali race

Wojewoda małopolski Jerzy Miller zamknął stadion Cracovii. Fani Pasów nie zobaczą meczów swojej drużyny w spotkaniu z Pogonią Szczecin i Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Sonda

Czy decyzja wojewody jest słuszna?

 / Fot. Piotr Drabik, CC 2.0W poniedziałek komendant wojewódzki policji w Krakowie złożył pismo do wojewody, w którym wnioskował o zamknięcie stadionu Cracovii dla publiczności do końca rundy wiosennej. Wniosek został złożony z powodu niewłaściwego zachowania kibiców podczas ostatnich derbów Krakowa. Chodzi m.in. o odpalenie podczas spotkania rac oraz obrzucanie się przez kibiców petardami hukowymi.

Ze złożonym wnioskiem zapoznał się już wojewoda Jerzy Miller, który podjął decyzję o zamknięciu stadionu na dwa najbliższe mecze rundy jesiennej. Oznacza to, że fani Pasów nie będą mogli zobaczyć spotkania z Pogonią Szczecin oraz Podbeskidziem Bielsko-Biała.

W oficjalnym komunikacje możemy przeczytać, że "wojewoda małopolski uznał, że zachowanie kibiców podczas meczu oraz bierna postawa władz klubu MKS Cracovia jako organizatora, mimo wcześniejszych deklaracji dotyczących poprawy stanu bezpieczeństwa podczas imprez masowych stanowią wystarczającą przesłankę negatywnej oceny stanu bezpieczeństwa w związku z planowanymi kolejnymi wydarzeniami. Dlatego też mając na uwadze potrzebę bezwzględnego przeciwdziałania przestępczości pseudokibiców oraz uzasadnione podejrzenia dalszego naruszenia bezpieczeństwa i porządku publicznego zdecydował o zamknięciu stadionu". Kibice Cracovii na Rynku Głównym w Krakowie przed spotkaniem z Wisłą / Fot. Dawid Serafin

W chwili obecnej klub nie komentuje decyzji wojewody. - Czekamy jak na razie na oficjalne pismo w tej sprawie. Dopiero po jego otrzymaniu będziemy mogli się do tej sprawy ustosunkować - powiedział w telefonicznej rozmowie Dariusz Guzik, menadżer ds.marketingu Cracovii.

Ostatnie oświadczenie jakie wydały władze Cracovii wydały odnośnie spotkania derbowego pochodzi z dnia 24.września.2013 roku. Klub informuje w nim, że w związku z organizacją meczu "pomiędzy drużynami MKS Cracovia SSA i Wisły Kraków S.A. zostały spełnione wszelkie wymogi wynikające z Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Nasz Klub zapewnił odpowiednią ilość wykwalifikowanych służb porządkowych i informacyjnych oraz należyte zabezpieczenie medyczne imprezy. Podkreślić ponadto należy, iż przed rozpoczęciem imprezy MKS Cracovia SSA udostępniła obiekt Policji, która dokonała czynności sprawdzających mających na celu wyeliminowanie potencjalnych zagrożeń związanych z użyciem przez kibiców materiałów pirotechnicznych. Przeprowadzona kontrola Policji nie stwierdziła żadnych uchybień , ani też nie potwierdziła istnienia potencjalnych zagrożeń dla organizacji imprezy. Fakt udostępnienia Policji stadionu celem przeprowadzenia czynności sprawdzających stanowi potwierdzenie dbałości MKS Cracovia SSA o bezpieczeństwo uczestników imprezy".

Wojewoda zadecydował. Stadion Cracovii zamknięty / Fot. Dawid SerafinPo spotkaniu derbowym także właściciel Cracovii profesor Janusz Filipiak podkreślał, że podobała mu się atmosfera na trybunach, szczególnie moment w którym fani Pasów odpalili race.

W związku z derbowym meczem swoje działania prowadzi małopolska policja, która zatrzymała do tej pory 14-stu pseudokibiców. Funkcjonariusze analizują także zapisy ze stadionowego monitoringu, aby móc zidentyfikować osoby, które odpaliły race. Jeśli policji uda się ustalić tożsamość sprawców, to grozi im wieloletni zakaz stadionowy oraz grzywna do 10 tysięcy złotych.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kto zawinił że na stadionie odpalono race , czy tylko kibice . ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.