Facebook Google+ Twitter

Kraków. Wstydliwi Swietłany Biletnikovej

Obserwacja spotkań spraw wewnętrznych i zewnętrznych charakteryzuje twórczą interpretację Swietłany Biletnikovej w cyklu Wstydliwi, gdzie tytułowa „wstydliwość” to predyspozycja do odczuwania bardziej.

z cyklu Wstydliwi Swietłany Biletnicowej / Fot. M. Półtorak W Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY gości wystawa Swietłany Biletnikovej - Wstydliwi. Nie jest to jednak - jak mógłby wskazywać tytuł -wstydliwość rozumiana potocznie. Artystka bardziej niż sferą stricte intymną interesuję się relacjami międzyludzkimi. Prace zgromadzone na wystawie ukazują człowieka w różnych okolicznościach, gdzie najważniejsze są indywidualne odczucia i emocje postaci. Jest to subtelna, choć mocno psychologiczna obserwacja odmienności jednostki.

Uchwycone w malarstwie Biletnikovej konteksty to momenty z życia, drobne gesty, które są często konieczne do wytworzenia więzi międzyludzkiej. Ale istnieją także, jako pewne zachowania, które zarezerwowane są tylko do osobistego przeżycia i choć nie są popularnie nazywanymi „sprawami wstydliwymi”, to dla konkretnego człowieka takim się stają, co nadaje im sekretnego charakteru.
z cyklu Wstydliwi Swietłany Biletnicowej / Fot. M. Półtorak
Właśnie tego rodzaju obserwacja spotkań spraw wewnętrznych i zewnętrznych charakteryzuje twórczą interpretację Swietłany Biletnikovej w cyklu Wstydliwi, gdzie tytułowa „wstydliwość” to predyspozycja do odczuwania bardziej. Obrazy od strony wizualnej cechuję mocna kolorystyka i reporterskie ujęcie postaci, ale z zachowaniem, subtelności artystycznej duszy.

Jak mówi sama artystka: Obrazy przedstawiają wybrane przeze mnie sytuacje, w których istotną rolę odgrywa specyfika zdarzenia (np. spotkanie) i będące jego rezultatem stany wewnętrzne, takie jak radość, euforia, spełnienie... Ale również skrępowanie, niepokój czy (tytułowy) wstyd.

Wystawa potrwa do 31 sierpnia.
Informacje na CSW SOLVAY

z cyklu Wstydliwi Swietłany Biletnicowej / Fot. M. Półtorakz cyklu Wstydliwi Swietłany Biletnicowej / Fot. M. Półtorakz cyklu Wstydliwi Swietłany Biletnicowej / Fot. M. Półtorak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.