Facebook Google+ Twitter

Kraków. "Wynaturzenia" Andrzeja Troca

Wielkim atutem malarstwa Andrzeja Troca jest intensywny kolor, który zdaje się raz zagłuszać, a raz uwypuklać groteskowe cechy i kształty postaci.

Kraków. WYNATURZENIA Andrzeja Troca / Fot. M. PółtorakKraków. WYNATURZENIA Andrzeja Troca / Fot. M. Półtorak W Zielonych Tarasach trwa wystawa obrazów Andrzeja Troca zatytułowana „Wynaturzenia”. Ekspozycja stanowi rodzaj artystycznych rozważań nad surrealizmem, który w wykonaniu Troca dryfuje w kierunku ironii i absurdu.

Zapis wizji artystycznych przejawia się w wyraźnie określonych postaciach, którym artysta nadaje uwypuklonych cech.
Są to zarówno cnoty jak i przywary, co czyni malarstwo Andrzeja Troca głosem w dyskusji nad kondycją człowieka. Wielu, bowiem bohaterów jego malarskiej narracji jest przedstawiona w krzywym zwierciadle, zdeformowana, sprowadzona do karykatury.

Kraków. WYNATURZENIA Andrzeja Troca / Fot. M. PółtorakKraków. WYNATURZENIA Andrzeja Troca / Fot. M. PółtorakWielkim atutem tego malarstwa jest intensywny kolor, który zdaje się raz zagłuszać, a raz uwypuklać groteskowe cechy i kształty postaci. Dominującym elementem czy raczej motywem w obrazach jest wielokierunkowe spojrzenie na modela, co jest oczywiście poprawnym tokiem rozumowania artysty - surrealisty.
Andrzej Troc jest - co warto podkreślić – malarzem samoukiem, który – jak sam wspomina – często zmaga się z trudnościami warsztatowymi. Jednak talentem udowadnia, że sztuka to stan ducha, umysłu i odwagi w dążeniu do jej zmaterializowania w konkretnym, niemalże wyśnionym dziele.

Kraków. WYNATURZENIA Andrzeja Troca / Fot. M. Półtorak Kraków. WYNATURZENIA Andrzeja Troca / Fot. M. PółtorakWystawa potrwa do końca marca.
Informacje na FACEBOOK


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.