Facebook Google+ Twitter

Kraków: wypadek na Krowodrzy

W krakowskiej dzielnicy Krowodrza, wczoraj, około godziny 12.05, na skrzyżowaniu ulic Wybickiego i Łokietka doszło do zderzenia dwóch pojazdów.

Rozbity VW Golf / Fot. Łukasz MicZdemolowany przód Forda Ka, miało na to wpływ uderzenie w oś pojazdu, który zajechał drogę / Fot. Łukasz MicKierujący pojazdem marki volkswagen Golf poruszając się od ul. Łokietka z zamiarem skrętu w lewo na skrzyżowaniu w ul. Wybickiego wymusiła pierwszeństwo przejazdu na kierowcy samochodu ford Ka. W wyniku mocnego zderzenia samochodów w obu pojazdach wypaliły poduszki powietrzne.

-Obydwaj kierowcy
z obrażeniami ciała zostali odwiezieni do jednego z krakowskich szpitali , m. in. u kierowcy forda stwierdzono złamanie mostka-informuje Anna Zbroja z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Przybyli na miejsce strażacy zajęli się neutralizacją płynów eksploatacyjnych, m.in. oleju silnikowego z uszkodzonego forda. Wypadek spowodował utrudnienia na skrzyżowaniu ponieważ jeden pas został wyłączony z ruchu.

Warto przypomnieć kierowcom jadącym tą arterią miasta, szczególnie ulicą Łokietka z zamiarem skrętu w lewo w ul. Wybickiego, że pomimo wyświetlanego sygnału zielonego, obowiązani są zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa przejazdu wszystkim pojazdom nadjeżdżającym z przeciwka jadącym na wprost w ul. Łokietka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Jak widać, nie ma problemu z odbiorem tekstu informacyjnego. Dzięki Livio.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja podziwiam właśnie ten konkretny, oszczędny styl. Jak dla mnie, jest idealny jeśli chodzi o informacje dotyczące wypadków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sformułowania typu: "strażacy mieli pełne ręce roboty" etc. już używałem w poprzednich relacjach.
Odnośnie drugiego to kwestia odbioru, czy kogoś to zainteresuje czy nie. Stwierdzenia pozwoliłem sobie użyć, ponieważ jest to arteria miasta, na której nagminnie dochodzi do zdarzeń drogowych. Wiem, że czytają informacje o wypadkach właśnie kierowcy z Krakowa i nie tylko.
Reasumując pisałem kilkadziesiąt relacji z wypadków, kolizji drogowych i jakoś nie było do tej pory z tym problemu. Przekaz był i jest jasny i konkretny, a potencjalny czytelnik nie musiał się dopytywać: "co, gdzie, z której strony" itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kto mówi o satyrze? Nie w tym rzecz. Za to zdania typu: "Przybyli na miejsce strażacy zajęli się neutralizacją płynów eksploatacyjnych, m.in. oleju silnikowego z uszkodzonego forda. " A nie dało się napisać zgrabniej, że po wypadku pełne ręce roboty mieli strażacy, bo z uszkodzonego forda wyciekał olej? Nie mówię, że dokładnie w takiej formie, ale na pewno luźniej, niż masz w swoim tekście.

Druga sprawa: "Warto przypomnieć kierowcom jadącym tą arterią miasta, szczególnie ulicą Łokietka z zamiarem skrętu w lewo w ul. Wybickiego, że pomimo wyświetlanego sygnału zielonego, obowiązani są zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa przejazdu wszystkim pojazdom nadjeżdżającym z przeciwka jadącym na wprost w ul. Łokietka." To jest jedno zdanie. Wystarczająco długie, by uśpić czytelnika. W Internecie tak się nie pisze, tu liczy się konkret, a nie ozdobne barokowe zdania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jak sobie wyobrażasz relację z miejsca wypadku, w którym zostały ranne osoby? Może w formie satyry, albo może trzeba było wrzucić do działu "na luzie"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

News jak news, ale napisany strasznym językiem, żywcem wyciągniętym z policyjnych komunikatów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.