Facebook Google+ Twitter

Kraków. Wystawa finałowej kolekcji MODESSQE

Poprzez ciekawe formy obrazów, analizę ludzkiej mimiki czy wprowadzenie równań matematycznych, artyści próbują w sposób udany przekazać osobisty punkt widzenia, związany ze zjawiskiem perfekcjonizmu.

Kraków. Wystawa finałowej kolekcji MODESSQE / Fot. fot. M. PółtorakW Pracowni pod Baranami trwa wystawa finałowych prac
I Międzynarodowego Konkursu Malarskiego „Modessqe”, którego celem jest przybliżenie rozumienia sztuki współczesnej, a także ułatwienie współpracy pomiędzy młodymi artystami a krytykami oraz osobami inwestującymi w sztukę.
W ramach wystawy przedstawiono prace traktujące o zagadnieniu związanym z perfekcją i perfekcjonizmem. Jest to bardzo mocno akcentowana cecha współczesnego człowieka, który pragnie wyróżniać się z tłumu, osiągnąć sukces. Perfekcjoniści to również pożyteczna grupa społeczna, ale ich dążenie do ideału często jest spłycone do wyobrażeń o doskonałości. I właśnie, dlatego owa doskonałość jest nudna. Odpowiedzią na tę nudę jest wystawa „Perfekcjoniści”, która skompletowana została z prac nagrodzonych w konkursie.
Kraków. Wystawa finałowej kolekcji MODESSQE / Fot. fot. M. PółtorakW obrazach tych polemika ze współczesną niezwykłością, polega na pokazaniu pewnej przeciwwagi do znakomitości, ale też nieco innej drogi, jaka do niej może prowadzić.
W przedstawieniach malarskich możemy, zatem zobaczyć pazur inteligentnej prowokacji oraz analizę procesu „doskonalenia się”. Poprzez ciekawe formy obrazów (przestrzenne płótna), analizę ludzkiej mimiki (misterna anatomia twarzy) czy wprowadzenie równań matematycznych (jak wiadomo matematyka jest brama do doskonałości), artyści próbują w sposób udany przekazać osobisty punkt widzenia.
Kraków. Wystawa finałowej kolekcji MODESSQE / Fot. fot. M. PółtorakJaki to punkt? Na takie pytanie odpowiedzieć można sobie tylko poprzez indywidualną analizę tych płócien. I w tym chyba jest siła młodego malarstwa – nie ma pouczania ani sztampowych alegorii, ale jest bodziec do samodzielnego myślenia, czyli do czegoś, czego nawet perfekcyjnym ludziom często jakoś tak brak…
Wystawa potrwa do 28 lutego.
Informacje naModessqeoraz New Era Art

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.