Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3115 miejsce

Kraków. Wystawa „Nie oglądaj się” w Domu Norymberskim

Czas płynie wolniej na starych fotografiach, szybko zaś w centrach handlowych... dziś nawet przemijanie podlega przyspieszeniu.

Kraków. Wystawa „Nie oglądaj się” w Domu Norymberskim / Fot. fot. M. PółtorakW Domu Norymberskim trwa wystawa zatytułowana „Nie oglądaj się” autorstwa Sebastiana Wywiórskiego i Uwe Schloena. Dwaj artyści - w polsko-niemieckim duecie – w swojej sztuce rozwijają kwestię odnajdywania refleksji w życiu codziennym współczesnego człowieka. Wystawa składa się z malarstwa (Sebastiana Wywiórski) oraz instalacji (Uwe Schloen).

Kraków. Wystawa „Nie oglądaj się” w Domu Norymberskim / Fot. fot. M. PółtorakNa obrazach Wiewiórskiego zauważyć można echa rodzinnych historii odzwierciedlonych poprzez fotografię, którą z kolei odwzorowuje malarz.
Kraków. Wystawa „Nie oglądaj się” w Domu Norymberskim / Fot. fot. M. PółtorakW swoich obrazach artysta pokazuje atmosferę niepokoju poprzez zamazane twarze i szaro-brązowe kolory wpadające w sepię właściwą dawnym zdjęciom. Można potraktować ten zabieg artystyczny jako swego rodzaju ostrzeżenie, zawarte w tytule wystawy.

Instalacje Uwe Schloena natomiast oddają tytułową maksymę poprzez ukazanie w sposób groteskowy ziemską egzystencję człowieka naszych czasów. Według artysty jest ona pełna marnotrawstwa, otaczania się przedmiotami, które w tempie ekspresowym zamieniają się z dóbr pożądanych w śmieci.
Kraków. Wystawa „Nie oglądaj się” w Domu Norymberskim / Fot. fot. M. PółtorakKonsumpcjonizm z ironią i humorem przedstawiony został w instalacji fontanny z czerwonym winem. Tak więc nie oglądaj się za siebie...tylko korzystaj z chwili...

Informacje na FACEBOOK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.