Facebook Google+ Twitter

Kraków. Wystawa Password: Printmaking/Hasło: Grafika

Ekspozycja pokazuje jak postrzegana jest twórczość grafików w krajach europejskich, różnice w spojrzeniu na ten proces oraz różnorodność w formie i treści. I to stanowi potencjał współczesnych artystów, którzy nieustannie poszukują.

Wystawa Password: Printmaking/Hasło: Grafika / Fot. M. PółtorakW sierpniu i we wrześniu Międzynarodowe Centrum Sztuk Graficznych w Krakowie zaprasza na wystawę zatytułowaną: Hasło: Grafika. Ekspozycja jest częścią szerszego projektu noszącego wspólny tytuł: Password: Printmaking, realizowanego od 2012 roku przez Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie wspólnie z europejskimi partnerami z Belgii, Chorwacji, Estonii, Hiszpanii i Słowenii. Ekspozycja pokazuje jak postrzegana jest twórczość grafików w krajach europejskich oraz jakie są różnice w ich spojrzeniu na proces twórczy. Prace prezentowane na wystawie powstały przy użyciu technik tradycyjnych (drzeworyty, linoryty), grafikę cyfrową oraz w formie filmów. Wystawa pokazuję, że współczesna grafika jest sztuką o szerokim spektrum zainteresowań i poszukiwań twórczych. Porusza się w dziedzinach bardzo osobistych i subiektywnych aż po komentarz społeczny.
Wystawa Password: Printmaking/Hasło: Grafika / Fot. M. PółtorakCiekawa jest także forma prezentacji grafik w Galerii SMTG, daleka od konwencjonalnych, „galeryjnych” wystawień na ścianach. Eksponowane wytwory artystyczne grafików zamieszczone zostały na stołach, kratach i garderobianych wieszakach. To bardzo pasuje do pewnej opowieści, jaką przekazują artyści i kuratorzy poprzez ciekawy układ prac, zgodnie z rodzajem kolorystyki - monochromatycznej lub dwukolorowej, ale również kompozycji w szerokiej gamie barw. Kompozycje mają charakter abstrakcji czy alegorii, a także przedstawiają układy dość realistyczne.
Ta różnorodność w formie i treści ukazuje bogactwo i potencjał współczesnych artystów, którzy nieustannie poszukują celu i sensu nie tylko sztuki. Do obejrzenia i przemyślenia.
Wystawa potrwa do 22 września i zakończy się finisażem.
Wystawa Password: Printmaking/Hasło: Grafika / Fot. M. Półtorak Artyści biorący udział w wystawie:
Belgia: Paul Hendrikse, Lieven Segers, Damien De Lepeleire, bolwerK
Chorwacja: Iva Gobić, Emanuela Santini, Celestina Vičević, Kristina Restović
Estonia: Joonemedia, Triin Tramm, Anna Stina Treumund, Anu Vahtra & Nam Kin
Hiszpania: Angela Cuadra, Javier Pividal, Angel Masip, Pedro Luis Cembranos
Polska: Marta Kubiak, Paweł Kwiatkowski, Marcin Pazera, Rafal Sliwczynski
Słowenia: Jon Derganc, Tanja Vuinović, Klemen Zupanc, Boštjan Čadež.

Wystawa Password: Printmaking/Hasło: Grafika / Fot. M. PółtorakWystawa Password: Printmaking/Hasło: Grafika / Fot. M. PółtorakWięcej informacji na SMTG

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.