Facebook Google+ Twitter

Kraków. Wystawa prac ilustratorki Justyny Rutkowskiej

Przedstawione przez Justynę Rutkowską prace zwierają się w konwencji satyrycznej, zarówno tej bardziej dosłownej, jak i takiej, która wymaga od nas myślenia symbolami, kalkami czy schematami.

Grafika Justyny Rutkowskiej / Fot. M. PółtorakW Klubie Muzyki Współczesnej Malwa na Prądniku Czerwonym gości wystawa grafiki, młodej ilustratorki pochodzącej ze Śląska-Justyny Rutkowskiej. Prace pokazane na wystawie nawiązują do tradycji polskiej grafiki, czerpiąc z najlepszych-jak Witold Chomicz.
Wystawa jest próbą ukazania współczesnego punktu widzenia z dawnym rodzajem przedstawień, charakterystycznych dla wielkich pionierów współczesnej grafiki.Grafika Justyny Rutkowskiej / Fot. M. Półtorak
Przedstawione przez Justynę Rutkowską prace zwierają się w konwencji satyrycznej, zarówno tej bardziej dosłownej, jak i takiej, która wymaga od nas myślenia symbolami, kalkami czy schematami. Jednak satyra czy nawet karykatura społeczeństwa u Rutkowskiej, nie jest nastawiona tylko i wyłącznie na rozśmieszenie widza. Ma ona myślę, na celu przekazanie spostrzeżeń, a nie ocen zaistniałych zjawisk.
Grafika Justyny Rutkowskiej / Fot. M. PółtorakTechniki graficzne wykorzystane przy tworzeniu ilustracji, zawartych w ramach ekspozycji, pokazują wyczucie koloru i zestawienia ze sobą barw w odniesieniu do stylu art-deco. Prace zgromadzone na wystawie ukazują możliwości artystki, stanowiąc studium kształtów w rodzaju klasycznego stylu plakatowego, gdzie łączy się formy geometryczne z kreską bliską założeniom komiksowym.

Informacje na KMW MALWAGrafika Justyny Rutkowskiej / Fot. M. Półtorak

Justyna Rutkowska-urodzona w 1982 roku. Ilustratorka ze Śląska, w 2010 roku ukończyła ASP w Katowicach, gdzie obroniła dyplom wykonany w pracowni ilustracji u Profesora Tadeusza jury. Laureatka nagrody Muzeum karykatury (II Forum Młodych Karykaturzystów, Polaków Portret Przaśny, Obraz po 20 latach wolności) oraz magazyny Exklusiv, IV edycja konkursu GrafEX 2010r. Brała udział w wystawach zbiorowych w Warszawie i Legnicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.