Facebook Google+ Twitter

Kraków. Wystawa "Za Późno, Za Daleko"

Malarstwo Pauliny Karpowicz to migawki, które stanowią pretekst do odczuwania głębi ukrytej – w ciemności, w nikłym świetle latarni, w nocnej iluminacji witryn, w złym śnie lub mijających się nocnych pociągach.

Kraków. Wystawa W Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY trwa wystawa obrazów Pauliny Karpowicz. Ekspozycja nosi tytuł „Za późno, za daleko”. Przedstawione w Galerii Solvay prace artystki cechuje niezmierna emocjonalność. Objawia się to tym, że choć wystawa jest statyczna w warstwie postrzegania, to bardzo dynamiczna w warstwie przekazu.

Kraków. Wystawa Oto naszym oczom ukazują się zupełnie zwykłe, wręcz pospolite obrazy i migawki, które stanowią tylko pretekst
do odczuwania głębi spraw ukrytych – w ciemności, w nikłym świetle latarni, w pracy strażaków, w nocnej iluminacji witryn, w złym snie, mijających się nocnych pociągach czy złowieszczych chmurach.

Kraków. Wystawa Ten, bardzo realistyczny świat nokturnowych opowieści, wnika w umysł i tworzy swoisty spektakl w wyobraźni widza.
Owe nocne, kameralne sceny nie są jedynie pretekstem do artystycznych rozważań. Stanowią niejako natchnienie do tworzenia – kolejnych obrazów, znaczeń, metafor, dźwięków. Roztaczają aurę niesamowitości, niepokoju, choć nie jest atmosfera znana z horrorów. Raczej jest to romantyczny sznyt przełamany współczesnym melancholijny zadumaniem.Kraków. Wystawa

W warstwie kolorystycznej dominuje czerń. Bezapelacyjnie narzuca swoją energię, która jednakże doskonale współgra z rozświetlającymi ją elementami mocnych czy pastelowych barw jasnych, choć zimnych. Patrząc na malarstwo Pauliny Karpowicz możemy poczuć się jak na wieczornym spacerze lub podczas "wędrówki wyobraźni" w czasie czytania dobrej książki.

Wystawa potrwa do 24 lutego.
Informacje na SOLVAY
Kraków. Wystawa Kraków. Wystawa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.