Facebook Google+ Twitter

Kraków. "Zakłócenia" czyli autoportrety Dobrawy Bies

Surowy w formie, ale bardzo oniryczny w treści świat artystyczny Dobrawy Bies jest próbą zatrzymania oraz przekazania widzowi opowieści o sobie. Artystka pokazuje tylko tyle ile chce, lecz zarazem jest to jedynie podpowiedź dla widza.

Kraków. W klubie Pozytywka trwa wystawa grafiki autorstwa Dobrawy Bies zatytułowana Zakłócenia.
Prace zgromadzone na wystawie wykonane zostały w technice linorytu. Cykl w całości składa się z wewnętrznych autoportretów artystki, które zainspirowane zostały snami.

Ten, surowy w formie, ale bardzo oniryczny w treści świat artystyczny Dobrawy Bies jest próbą zatrzymania oraz przekazania widzowi opowieści o sobie samej – narracji pełnej nastroju, emocji i poszukiwań.

Kraków. Choć grafiki są monochromatyczne ich odbiór jest bardziej złożony. W zasadzie artystka pokazuje tylko tyle ile chce, lecz zarazem jest to jedynie klucz, swego rodzaju podpowiedź dla widza.
Kraków.
Grafiki są też mocno geometryczne, kreski krzyżują się, nakładają na siebie, ale równocześnie domykają całość portretu w zarysie twarzy człowieka.
I choć są to wedle słów artystki jej autoportrety, to chyba każdy może niejako "włożyć" swoją historię w ramy tych przedstawień.
Tak więc sztuka ta kojarzy i splata ze sobą wszystko to, co jesteśmy wstanie sobie wyobrazić.

Wystawa potrwa do 28 lutego. Informacje na FACEBOOK


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.