Facebook Google+ Twitter

Kraków: Zamiast szpecącego szyldu - reklama na stronie internetowej

Urząd Miasta Krakowa w nietypowy sposób próbuje poradzić sobie z niepasującymi do otoczenia reklamami. Każdy przedsiębiorca, który zgłosi się do odpowiedniej jednostki urzędu miasta i zobowiąże się do dostosowania szyldu do wyglądu zabytkowej części Krakowa, może liczyć na bezpłatną reklamę na stronach internetowych miasta.

www.sxc.hu / Fot. Jeinny Solis S.W Krakowie, jak w każdym mieście, kolorowe szyldy i tablice informacyjne zawieszane na budynkach często zupełnie nie pasują do krajobrazu. Kolorowe i nietypowe napisy zachęcają nas do odwiedzenia restauracji, sklepu lub zakładu usługowego. Nikogo już nie dziwi postać roznegliżowanej pani tuż nad budynkiem solarium czy wielkich neonów nad restauracjami.

Teoretycznie miasto nie ma w tym względzie zbyt dużo do powiedzenia. Prawo nie określa konkretnie, co wypada wywieszać na ścianach siedziby danej jednostki usługowej. Firmy nie muszą konsultować takich działań z urzędem miasta. Zabytkowe centrum Krakowa aż prosi się o konkretne instrumenty prawne, aby przedsiębiorcy w bardziej staranny sposób "ozdabiali" jego ulice.

W momencie, kiedy każdy może wywiesić na fasadzie praktycznie wszystko, miasto stawia na nietypowe rozwiązania. Każdy przedsiębiorca, który zgłosi się do odpowiedniej jednostki urzędu miasta i zobowiąże się do dostosowania szyldu do wyglądu zabytkowej części Krakowa, może liczyć na bezpłatną reklamę na stronach internetowych miasta. Wszystko wskazuje na to, że rozwiązanie takie może liczyć się ze sporą popularnością. Witrynę www.krakow.pl odwiedza miesięcznie kilkaset tysięcy ludzi.

Szczegółowych informacji o akcji "Reklama za reklamę" udziela Urząd Miasta Krakowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

:)

W dzisiejszej "Wyborczej" (krakowski dodatek) jest tekst na ten sam temat. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram kreatywne myślenie przy rozwiązywaniu problemów zamiast szybkiego doraźnego majstrowania przy prawie. Kraków dołącza do Wrocławia i Gdyni - miast, w których samorząd skupia się na sensownym działaniu a nie jego pozorowaniu przez bankiety i produkowanie papieru pod nowe ustawy. Że nie wszyscy z tego skorzystają? Rzeczywistość nie jest idealna. Należy się cieszyć, że nastapi poprawa. Z jakiś czas przyjdzie pomysł na pełną eliminację probelemu. A teraz trzeba w pełni poprzeć to działania przez motywację pozytywną a nie negatywną.

Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobry pomysł. Szkoda tylko, że nie wszyscy z niego skorzystają , w efekcie czego ostanie się i tak parę szpetnych "reklam".

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ ciekawe info

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Nie powiem... dość oryginalny sposób radzenia sobie z brzydkimi reklamami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.