Facebook Google+ Twitter

Kraków zaprosił żony piłkarzy na Euro 2012. WAGs opanują miasto?

Jak podaje portal Sport.pl, brytyjskie gazety oraz portale plotkarskie we wtorek poinformowały, że żony i dziewczyny angielskich piłkarzy zostały zaproszone do Krakowa na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2012 roku.

Partnerki piłkarzy przyjadą na Euro 2012 / Fot. H4NUM4N/CC BY-SA 2.0Partnerki znanych sportowców w Wielkiej Brytanii określane są skrótem WAGs. Określenie to jest niezwykle popularne w angielskich mediach. Rozwinięcie tego skrótu oznacza Wives and Girlfriends, czyli żony i narzeczone. Żony znanych sportowców z dnia na dzień stają się celebrytkami.

Piłkarze z Wysp podczas Euro 2012 zostaną zakwaterowani w Hotelu Starym nieopodal Rynku Głównego. Piłkarze nie będą mogli zamieszkać wraz ze swoimi partnerkami. Spotkania z ukochanymi będą odbywały się wyłącznie dzień po każdym meczu. Sport.pl przytacza wypowiedź prezydenta Krakowa, Jacka Majchrowskiego: "Mamy w Krakowie sklepy różnego rodzaju czy wiele klubów nocnych, posiadamy też zabytki, które naprawdę warto zobaczyć, m.in. ciekawe muzea".

Ile zarobią piłkarze podczas Euro 2012?

Angielskie gazety dokonały porównania Krakowa z innymi miastami, w których zakwaterowani byli piłkarze. Media krytykowały dzielenie pokoju z tzw. WAGs przez zawodników Francji podczas mistrzostw świata w 2006 roku. Piłkarzom jednak trudno dogodzić, ponieważ cztery lata później w południowoamerykańskim Rustenburgu narzekali na nudę, gdyż odcięto ich od świata. The Guardian - angielski dziennik napisał, że Kraków ma być złotym środkiem.

Źródło:
Sport.pl

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.