Facebook Google+ Twitter

Kraków. Zbliża się jubileuszowa edycja festiwalu Etiuda&Anima

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-11-16 20:56

Odbywające się od dwóch dekad święto etiud studenckich i kina animowanego, na stałe wpisało się w mapę najważniejszych w Polsce festiwali filmowych. Jubileuszowa edycja przyniesie widzom wiele atrakcji i niespodzianek.

Plakat 20. jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima / Fot. Materiały prasoweW dniach 22-28 listopada, zaprezentowane w krakowskich kinach studyjnych zostaną filmy laureatów konkursów Etiuda i Anima – zdobywców Złotych Dinozaurów i Złotych Jabberwocky'ch. Pokazy konkursu Etiuda, będą także okazją do prześledzenia ewolucji etiud studenckich na przestrzeni ostatnich 20 lat. Czy filmy szkolne AD 2013 mają widzom więcej do zaoferowania, niż te sprzed dekady lub piętnastu lat? Czy zmieniły się poruszane tematy i eksperymentatorska pasja młodych twórców? A co z krótkometrażowymi animacjami, prezentowanymi w konkursie Anima? Czy są zabawniejsze, odważniejsze, łamią tabu? Widzowie będą mogli się o tym przekonać podczas sentymentalnej podróży przez kolejne edycje festiwalu.

W konkursie Etiuda pierwsze laury zdobywało wielu twórców, którzy wkrótce potem zrobili karierę w świecie „dorosłych” filmów. Leszek Dawid doceniony został na długo przed premierami „Ki” i „Jesteś Bogiem”, jury odkryło talent także między innymi Marka Najbrta, („Polski film”). Jubileusz MFF Etiuda&Anima jest dla organizatorów okazją, by przyjrzeć się sukcesom laureatów imprezy, zaprosić ich ponownie na festiwal i pokazać, że krakowska impreza często jest pierwszym przystankiem na drodze do kariery.

Z okazji jubileuszu festiwalu będzie można także zobaczyć wszystkich laureatów Wielkiego (Nie)Docenionego - nagrody wręczanej przez Dyrektora Artystycznego MFF Etiuda&Anima, Bogusława Zmudzińskiego. Otrzymują ją filmy, które zostały niesłusznie pominięte przez główne jury.

Oficjalna strona internetowa 20. MFF Etiuda&Anima

(materiały prasowe)
DraPa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.