Facebook Google+ Twitter

Kraków: "Złota Gruszka" dla Grzegorza Miecugowa

W poniedziałek 9 października w samo południe, w zabytkowej Sali Fontany krakowskiego Klubu Dziennikarzy Pod Gruszką, "Złotą Gruszkę" z rąk prezesa małopolskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, odebrał Grzegorz Miecugow.

"Złota Gruszka" to nagroda szczególna, przyznawana od lat przez małopolski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Grzegorz Miecugow otrzymał to wyróżnienie "za szczególne osiągnięcia dziennikarskie mające walor odkrywczości i świeżości bezkompromisowego spojrzenia na aktualne problemy polityczne, społeczne, gospodarcze, kulturalne ujmowane w formie warsztatowo nienagannej". Pierwszy raz w historii "Złotej Gruszki" nagrodę tę otrzymali ojciec i syn - Grzegorz Miecugow, syn niedawno zmarłego Brunona Miecugowa, także laureata "Złotej Gruszki". Nagrodę przyznaje kapituła, w skład której wchodzą zarówno jej dotychczasowi laureaci jak i znamienite osobowości środowiska dziennikarskiego.

Od kilku lat małopolski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP przyznaje także nagrodę dla młodych dziennikarzy - "Zieloną Gruszkę", która w tym roku trafiła do Tomasza Ponikło, dziennikarza Tygodnika Powszechnego "za rozwijanie swoich umiejętności w zakresie reportażu, dostrzeganie interesującego tworzywa dziennikarskiego w życiu zwykłych ludzi i pracę nad doskonaleniem warsztatu reporterskiego".

Wręczenie nagród odbyło się w słynnym krakowskim Klubie Dziennikarzy "Pod Gruszką", w zabytkowej Sali Fontany. Niezwykła atmosfera tego miejsca, pamiętającego kilka pokoleń krakowskich dziennikarzy stała się okazją do licznych wspomnień zarówno laureatów, jak i zgromadzonych gości. W uroczystości wziął udział także Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, który pogratulował laureatom a także wręczył prestiżowe odznaczenia Miasta Krakowa „Honoris Gratia”. Otrzymali je dziennikarze: Marian Nowy, Krystyna Rożnowska, Jerzy Tomaszewski, Bogna Wernichowska, Danuta Władyczańska, Olgierd Jędrzejczyk oraz medioznawca Zbigniew Bajka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Powinno tez bys we Faktach. Swoja droga, kto ogladal fakty? Kto prowadzil.

A co do obecnosci to kazdy ma swoje obowiazku ale fakt, tego typu spotkanie jest nie do opisania ani nawet nie do pokazania w TV. W krotkin newsie takze ciezko przekazac wszystko co za ta konkretna nagroda stalo. Gruszke przyznaje zespol ludzi, miedzy innymi dotychczasowi laureaci. laureatem gruszki byl kiedys ojciec Grzegorza. Ta nagroda wreczana jest zazwyczaj w maju (na poczatku roku a nie pod jego koniec). Ojciec Grzegorza zmarl w wakacje. Bral udzial w obradach, na ktorych przyznawano ta gruszke. Gdyby uroczystosc odbyla sie jak zwykle, zapewne bylby na niej. Samo miejsce takze ma niepowtarzalna atmosfere, bo w Krakowie chyba nie ma dziennikarza, prztnajmniej takiego ze stazem siegajacym lat 90-tych, ktory nie znalby klubu pod gruszka. Byly takze czasy, w ktorych aby wjesc do klubu czy znajdujacej sie przy niej restauracji i kawiarni, trzeba bylo pokazac legitymacje prasowa. Wielu z przybylych na uroczystosc gosci spedzalo w tym klubie sporo swojego pozazawodowego czasu grajac w karty, pijac kawe i .... nie tylko. Sam Grzegorz wspominal, ze gdy byl maly i szukal ojca to zawsze wiedzial gdzie ma go szukac...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie mówili w szkle kontaktowym o tym

Komentarz został ukrytyrozwiń

5 za info... mnie załatwiła kobieta z emisji głosu... nawet szkoda gadać... Żałuję, że nie dotarłam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.