Facebook Google+ Twitter

Kraków. Zuzana Lazarova -Wyjście z cienia

Świat w sztuce artystki to swego rodzaju metafora, pełnych symboli, których odczytanie możliwe jest głównie za pomocą odniesień do metafizycznych odczuć widza. W fotografii tej młodej , czeskiej fotografki jest wiele odcieni emocji.

Kraków. Zuzana Lazarova -Wyjście z cienia / Fot. M. PółtorakW galerii andel's Hotel Cracow trwa wystawa prac Zuzanny Lazarovej - młodej czeskiej fotografki i poetki.

Fotografie mają formę kolaży, których struktura wizualna zbudowana jest przede wszystkim z modyfikacji światła na przedstawionych obiektach. Lazarova próbuje udowodnić, że fotografia jest sztuką nie tyle odtworzenia rzeczywistości, ile wydobycia z obiektów i modeli nowej jakości oraz rzeczywistości.

Kraków. Zuzana Lazarova -Wyjście z cienia / Fot. M. PółtorakŚwiat w sztuce artystki to swego rodzaju metafora, pełnych symboli, których odczytanie możliwe jest głównie za pomocą odniesień do metafizycznych odczuć widza. W fotografii tej młodej , czeskiej artystki jest wiele emocji – strachu, cielesności, pożądania, erotyki i wplecionych w te konwencję motywów fauny i flory.Kraków. Zuzana Lazarova -Wyjście z cienia / Fot. M. Półtorak

Przyglądając się pracom zamieszczonym na wystawie widz odnieść może wrażenie, iż świat sztuki Zuzanny Lazarowej odsłania ukryte pokłady podświadomości i skłania do miej lub bardziej wnikliwego spojrzenia w głąb siebie.

Kraków. Zuzana Lazarova -Wyjście z cienia / Fot. M. Półtorak
Wystawa potrwa do 15 maja.

Zuzanna Lazarova - urodzona w 1986 ukończyła fotografię
w Instytucie Komunikacji Wizualnej i Sztuki w Pradze oraz historię i teorię sztuk pięknych w Brnie. W centrum jej zainteresowań znajduje się czeska awangarda w okresie międzywojennym, a więc w czasie, gdy powstały liczne literackie i literacko-artystyczne ugrupowania, z których większość niestety nie przetrwała II Wojny Światowej. Jest członkiem Czeskiej Grupy Surrealistów. Zuzana Lazarova brała udział w wielu wystawach między innymi w Międzynarodowej Wystawie Sztuki Surrealistycznej JINÝ VZDUCH, czy FOTO EXPO 2013 w Pradze. Jej poezja została opublikowana w antologii najlepszych czeskich poematów 2013. Wszechstronność zainteresowań i umiejętności pozwala realizować jej bardzo różnorodne projekty. Opracowała między innymi animacje i sceny do ostatniego filmu Jana Švankmajera Przeżyć swoje życie (Přežít svůj život) czy projekt składu i ilustracji dla magazynu krytyczno-teatralnego HYBRIS. Zuzana Lazarova i Vaclav Švankmajer prowadzi galerię Gambra, która skupia się na współczesnej sztuce surrealistycznej oraz art brut. Od czterech lat współpracuje z magazynami Analogon i A2.

Informacje na : https://www.facebook.com/events/656520294419654/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.