Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20118 miejsce

Krakowianin wynalazł światowe rozwiązanie dla niedosłyszących!

Polscy naukowcy są autorami przełomowego wynalazku, pierwszego na świecie narzędzia z cyfrowym systemem dla osób borykających się z niedosłyszeniem.

Bogdan Węgrzynek, Prezes Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw podczas rozmów dotyczących wprowadzenia na rynek światowego wynalazku dla osób z wadą słuchu / Fot. archiwum Menu GroupOd zeszłego roku organizowany jest specjalny projekt oparty na światowym rozwiązaniu dla osób z wadą słuchu, którego wynikiem jest tworzenie z inicjatywy Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw klastra innowacyjnych rozwiązań w IT.

Vector Group, będąca jedynym i wyłącznym dystrybutorem najwyższej jakości systemów wspomagania słyszenia na terenie Polski, w chwili obecnej we współpracy z Ogólnopolskim Klastrem Innowacyjnych Przedsiębiorstw wprowadza na rynek pierwszy na świecie, cyfrowy system transmisji ze wzmacniaczem pętli indukcyjnej i procesorem dźwięku. To innowacyjne urządzenie jest w ostatniej fazie konstrukcji i już niedługo zostanie wprowadzone do sprzedaży. Zawiązany przez OKIP klaster ma pomóc finansowo w realizacji projektu, który będzie unikalnym na skalę światową rozwiązaniem dla osób niedosłyszących. Rozwiązanie zostało wymyślone przez polskiego inżyniera z Krakowa Tomasza Tarabańskiego.

Bogdan Węgrzynek, Prezes Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw obecnie wspólnie z Vector Group omawia szczegóły dotyczące budowanego przez OKIP klastra i realizacji w jego ramach projektu bazującego na wynalazku Krakowianina.

Anna Figiel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jak zobaczyłem w kolejnym artykule zwrot "klaster blablabla" to odechciało mi się dalej czytać. Znów spam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.02.2014 13:49

gorszego steku bzdur w życiu nie słyszałem, zwłaszcza, że pan "Inżynier" coś takiego wynalazł, powinniście chyba napisać, że pożyczył sobie pomysł z jednej z krakowskich uczelni... A że jeszcze poważna instytucja to ma finansować? Lepiej sprawdźcie czy ten świetny wynalazekw ogóle istnieje i jakie są opinie na temat Vector Group w internecie zanim zaczniecie ładować kasę w worek bez dna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.