Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29768 miejsce

Kraków-Łagiewniki. Uroczystości religijne dla dawców krwi i szpiku kostnego

Dziś już od wczesnych godzin rannych w Krakowie- Łagiewnikach -trwają uroczystości związane z V pielgrzymką Ogólnopolskiej Rodzinnej Pielgrzymki Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego oraz Osób Żyjących po Przeszczepach.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Klasztorzsmbm.JPG&filetimestamp=20060209121215Dlaczego Krakowskie Łagiewniki?
To miejsce szczególnie wybrane przez Jezusa, gdzie poprzez objawienia św. Siostry Faustyny Kowalskiej pielgrzymi mogą zobaczyć jak wielkie jest miłosierdzie Boże. Dar życia w naszej codzienności symbolizuje krew. Jest to bezcenny dar jaki może dać człowiek człowiekowi.Ten przekaz jest oczywisty dla ludzi chorych i cierpiących.

Wiele ludzi oczekujących na transplantację organów, dzięki świadectwu pielgrzymów przybyłych do Łagiewnik, może usłyszeć świadectwo tych osób, którzy już są po przeszczepach. Osoby, które przeszły już przez transplantację, przy okazji uroczystości jakie się właśnie odbywają w Krakowie-Łagiewnikach, dzielą się informacjami z wiernymi i z osobami, które na przeszczep czekają.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach / Fot. fot. Gosia DomańskaDzisiejsza uroczystość jest też dziękczynieniem biorców za ten największy dar, dar życia od osób już zmarłych.

"Pielgrzymka przebiega po hasłem W komunii z Bogiem i bliźnimi, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął kard. Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski.

Organizatorami są: Kapelan HDK Podbeskidzia – ks. Jerzy Lesko, ks. Piotr Sadkiewicz, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie,Małopolski Zarząd Okręgowy PCK w Krakowie, "Caritas" Archidiecezji Karkowskiej oraz Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" / Fot. fot. Gosia Domańska

Szczegółowy program V Ogólnopolskiej Rodzinnej Pielgrzymki Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego oraz Osób Żyjących po Przeszczepach znajduje się na stronie Diecezji


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kryspin
  • Kryspin
  • 01.08.2011 10:17

dzięki takim jak Wy (dawcy) i specjalistom z Medigenu moge teraz Was pozdrowić! Dziękuję za to że jesteście...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.