Facebook Google+ Twitter

Kraków-Łagiewniki. Zmiany w ruchu w związku z beatyfikacją Jana Pawła II

W krakowskich Łagiewnikach trwają przygotowania do uroczystości związanych ze świętem Bożego Miłosierdzia i beatyfikacją Jana Pawła II.

Plakat / Fot. Plakat/banerTransmisję mszy świętej beatyfikacyjnej krakowianie będą mogli oglądać na telebimach w sanktuarium Bożego Miłosierdzia (ul. Siostry Faustyny), Centrum Jana Pawła II, a także na Rynku Głównym.

Łagiewniki przed świętem Miłosierdzia i beatyfikacją Jana Pawła II

W przygotowaniach bierze udział wiele służb: policja, straż miejska, a także straż ochrony kolei i żandarmeria wojskowa.

Ulica Siostry Faustyny zostanie 1 maja wyłączona z ruchu od godz. 6.30. Od 30 kwietnia będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się pojazdów.

W przypadku dużego natężenia ruchu, przewidywane jest zamknięcie także ul. Marcika i ul. Fredry. 1 maja będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się pojazdów na ul. Fredry, Milana, Kołodziejskiej, Połomskiego, Suchej, Turowicza.

Gdzie można zaparkować samochody podczas beatyfikacji?

Parking dla samochodów osobowych, nullznajdował się przy hipermarkecie Carrefour, przy ulicy Zakopiańskiej. Parking dla osób niepełnosprawnych będzie przy sanktuarium Bożego Miłosierdzia (ul. Motarskiego), oraz na nowym odcinku drogi pomiędzy ul. Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i ul. Herbeta.

Parkingi dla autokarów: parking przy ulicy Turowicza, ul. Marcinka, ul. Witosa.

Bardzo ważna informacja dla osób, które wybierają się na uroczystości samochodami

Osoby, proszone są o włożenie białej kartki formatu A4 za szybę, ponieważ służby odpowiadające za porządek będą wówczas wiedziały, że ten samochód należy kierować na odpowiedni parking.

"W związku z beatyfikacją Jana Pawła II przejazd "Papieskim tramwajem" (nr 8) w dniach 1-3 maja będzie bezpłatny. Dodatkowo w dniach 29 kwietnia-2 maja, za darmo komunikacją miejską będą mogli jeździć wolontariusze-ratownicy zapewniający zabezpieczenie medyczne podczas uroczystości beatyfikacyjnych." - czytamy na stronie sanktuarium.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.