Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31551 miejsce

Krakowscy piekarze decydują o przyszłości obwarzanka

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-09-08 07:43

Właściciel znaku towarowego obwarzanka krakowskiego, Roman Hodurek spotkał się wczoraj z przedstawicielami piekarzy. Wszystko wskazuje, że w przyszłym tygodniu przekaże on prawa do obwarzanka Cechowi Rzemiosł Spożywczych w Krakowie.

Na spotkaniu nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje, ale uczestnicy twierdzili, że Hodurek pozytywnie wypowiadał się w tej sprawie.

- Stwierdził jednak, że musi się z tym jeszcze przespać - mówi Adam Ścibor, jeden z piekarzy. - Sprawy idą w dobrym kierunku - przekonuje Krzysztof Stawski z CRS. Piekarze zgodzili się, że Cech Rzemiosł Spożywczych jest odpowiednią instytucją do otrzymania praw do obwarzanka. Instytucja, jest kontynuatorem tradycji Cechu Piekarzy powstałego w XIII w.

Czy przedsiębiorcy osiągną porozumienie, okaże się po ich kolejnym spotkaniu, które odbędzie się 13 września. Sam Hodurek nie chce sprawy komentować. Przyznaje jednak, że posiadany przez niego dokument, dający mu wyłączność na produkcję obwarzanka, koliduje z planami wspólnego ubiegania się o wpis wypieku na Listę Produktów Tradycyjnych.

- Jestem pewien, że w przyszłą środę Roman Hodurek przekaże prawa na rzecz Cechu - twierdzi Kazimierz Czekaj z Ogólnopolskiego Porozumienia Piekarzy. - Pozytywne jest, że przedsiębiorcy wreszcie zaczęli ze sobą rozmawiać, ato już pierwszy krok do porozumienia - komentuje Czekaj.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dlaczego polski chleb jest parokrotnie tańszy niz w np. Finlandii? Ceny składników obiektywnie sa te same - światowe. Podobnie energia. A że płace u nich wyższe i pewnie chleb dlatego droższy? No to podnieść ceny chleba (i inne) do poziomu fińskiego oraz płace. Skończyć z głupawymi cenami a zwłaszcza płacami!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.