Facebook Google+ Twitter

Krakowscy rodzice szykują akcję protestacyjną pod Urzędem Miasta

We wtorek 20 marca ma się odbyć protest rodziców dzieci krakowskich szkół i przedszkoli przeciwko cięciom budżetowym, redukcji etatów i likwidacji szkolnych jadłodajni. Rodzice zbiorą się pod krakowskim magistratem około godziny 15.30.

Protest rodziców, Szkoła Podstawowa 162 Kraków / Fot. Elżbieta ZarębaPo ogłoszeniu ostatniej decyzji Prezydenta Miasta Krakowa o likwidacji szkolnych stołówek, Rady Rodziców zaplanowały protest pod Urzędem Miasta. Na szkołach pojawiły się plakaty i ogłoszenia nawołujące do jak najliczniejszego gromadzenia się zainteresowanych pod urzędem miasta jutro tj. we wtorek 20 marca o godzinie 15.30.

Rady Rodziców chcą w ten sposób zamanifestować swoje niezadowolenie z ostatnich decyzji jakie podejmuje Urząd Miasta, a dotyczą one cięć budżetowych w oświacie.

Postulaty są bardzo konkretne, rodzice protestują przeciw likwidacji stołówek szkolnych, cięciom etatów nauczycielskich, a także domagają się odejścia ze stanowiska pani w-ce prezydent Anny Okońskiej-Walkowicz.

Na stronie internetowej www.petycjeonline.pl można zapoznać się z postulatami, a także złożyć podpis pod petycją, wyrażając w ten sposób poparcie dla protestujących rodziców i dołączyć się do akcji. Pod petycją on-line złożyło już podpisy około 700 osób.

Rodzice nie zgadzają się z decyzjami pani w-ce prezydent A.Okońskiej-Walkowicz:
"Ten pierwszy projekt, który, co przyznała pani Okońska-Walkowicz, doprowadzi do wzrostu cen za posiłki, w oczywisty sposób przełoży się na wzrost liczby dzieci niedożywionych. Na dodatek dyrektorzy placówek oświatowych, których projekt ten dotyczy, utracą możliwość bezpośredniej kontroli nad stołówkami - zastąpione przez catering lub prywatną działalność gospodarczą dotychczasowego personelu nie będą już pod bezpośrednim zwierzchnictwem dyrektora.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.