Facebook Google+ Twitter

Krakowscy taksówkarze zablokowali miasto

Pół tysiąca krakowskich taksówek, w ramach protestu przeciwko projektowi deregulacji zawodu taksówkarza, przejechało w poniedziałek ulicami Krakowa. Taksówkarze nie zgadzają się ze stwierdzeniem ministra Gowina, że egzamin dopuszczający do zawodu taksówkarza jest "egzaminem korporacyjnym".

Krakowscy taksówkarze zablokowali miasto / Fot. Sławomir OstrowskiKolumna aut ruszyła z terenu starego lotniska przy ulicy Dywizjonu 303 i przejechała ulicami: Stella-Sawickiego, Bora-Komorowskiego, Lublańską, al. 29 Listopada, Al. Trzech Wieszczów, Konopnickiej do ronda Matecznego, gdzie taksówki zawróciły i pojechały przed Urząd Wojewódzki na ulicy Basztowej. Tam taksówkarze przekazali wojewodzie małopolskiemu petycję skierowaną do premiera Donalda Tuska.Krakowscy taksówkarze zablokowali miasto / Fot. Sławomir OstrowskiTaksówkarze przypomnieli, że jest ich 150 tysięcy i są w stanie bardzo skutecznie dochodzić swych racji, blokując główne arterie polskich miast, także podczas EURO2012.
Krakowscy taksówkarze zablokowali miasto / Fot. Sławomir Ostrowski


Zdaniem taksówkarzy, obecny egzaminem jest państwowym i każdy może zostać taksówkarzem pod warunkiem jego pomyślnego zaliczenia, więc dostęp do tego zawodu jest powszechny i nie wymaga żadnej deregulacji.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ech
  • ech
  • 17.04.2012 00:21

A co Ty wiesz o zawodzie taksówkarza? Nie trzeba długo szukać w Internecie aby znaleźć niezależnych ekspertów rodem z onetu... aż się odechciewa czytać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Olka
  • Olka
  • 16.04.2012 19:54

Mnie to śmieszy .Jak można utrudniać życie innym kierowcom ? Wszyscy taksiarze płaczą jak im źle i mało zarabiają ale jakoś nikt z zawodu nie rezygnuje . A na Tiry nie łaska ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.