Facebook Google+ Twitter

Krakowscy Żydzi podczas II wojny światowej-wystawa ze zbiorów IPN

W Synagodze Izaaka trwa wystawa zatytułowana „Krakowscy Żydzi podczas II wojny światowej”. Ekspozycja jest wydarzeniem towarzyszącym koncertowi pochodzącego z Izraela, a mieszkającego w Polsce rabina Itzchaka Horowitza z zespołem The Saint.

 / Fot. M. Półtorak We wnętrzu pięknej, pochodzącej z XVII w. i uchodzącej za najokazalszą z krakowskich synagog - Synagodze Izaaka odbył się klimatyczny i wzruszający koncert w wykonaniu rabina Horovitza oraz zespołu The Saints. Podczas koncertu zaprezentowano kilka znanych, żydowskich utworów – Wehurahum, Lehman ahai we reai, Kvodo, Mimkomha, A Idisze mame, Shehehejanu, The Rabbi Iszmel Ac mo, Gam ki eleh, Miszeberah, Unetane tokef, Szir hamalot.
Pieśni te zostały zaaranżowane na koncert przez Grzegorza Lenarta, który starał się zachować tradycyjny, żydowski charakter melodii.
W drugiej części, publiczność mogła zobaczyć wystawę opracowaną przez Instytut Pamięci Narodowej, która dotyczy życia w krakowskim getcie. Ekspozycji towarzyszy prezentacja multimedialna składająca się z fotografii niemieckich z czasu II wojny światowej, które przechowywane są w krakowskim oddziale IPN. Zdjęcia przedstawiają założenie oraz likwidacje getta, a także dokumentacje fotograficzną z obozu w Płaszowie.
Wystawa potrwa do 17 stycznia.
Synagoga Izaaka, ul. Kupa 16, Kraków, w godz. 10-17

 / Fot. M. Półtorak / Fot. M. Półtorak / Fot. M. Półtorak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.