Facebook Google+ Twitter

Krakowska Arena już w stanie surowym

Wiosna 2014 będzie miała co najmniej dwa ważne wydarzenia w Krakowie. Pod koniec marca ma być gotowa w stanie technologicznym Hala Arena w Czyżynach. Kolejna ważna inwestycja uruchomiona będzie też w Czyżynach tj. Hala Expo Kraków.

Tak będzie jak na tym plakacie. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków Hala widowiskowo - sportowejOkładka książki o Hali Arena Kraków. / Fot. Scan okładki w Krakowie Czyżynach to bardzo ważna inwestycja strategiczna Miasta Krakowa. Obecnie już można podać jej adres - to Kraków ul. Stanisława Lema, przecznica z al. Pokoju. Przystanki tramwajowe są na al. Pokoju, natomiast autobusowe naprzeciw Areny ale niestety jeszcze nie czynne.

Drogi dojazdowe i inne komunikacyjne tak na zewnątrz jak i wewnątrz są przystosowane dla niepełnosprawnych. Natomiast ukazała się ciekawy album o tej inwestycji.

Wygląd zewnętrzny dużej hali. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków Zorganizowany Atrakcje przed Areną. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Krakóww dniu 31 stycznia br. przez Agencja Rozwoju Miasta Krakowa wizyta na budowie dla dziennikarzy co prawda miała usterki, ale nawet na niewielkim fragmencie budowy można było stwierdzić jaki wielki kawał roboty wykonano w tej inwestycji.

Co prawda droga daleka do końca i wszystko zależy czy będzie zakończona w drugim terminie ( pierwszy był planowany w grudniu 2013 roku ) pod koniec marca 2014 tj. zakończenie w stanie technologicznym obiektu. Na dzień 29 marca br. wyznaczono kolejne spotkanie dla dziennikarzy i zaproszonych gości, a następnie w kwietniu już pierwsza impreza.

Hol w budowie na II piętrze dużej Hali. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków Obecnie stanHala cz. widowiskowa jeszcze bez krzesełek. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków obiektu jest zadawalający. Najważniejsze, że posiada sprawne zadaszenie, a tak wewnątrz jak i zewnątrz obiektu trwają trudne prace wykończeniowe. Dziennikarzom mimo trudnych warunku budowlanych pokazano już jedną z dwu gotowych klatek schodowych. Najważniejsze, że na budowie znajduje się dużo robotników wykonawcy i podwykonawców.

Jedna z dwu już gotowych klatek schodowych. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków Z przekazanychHol w budowie na II piętrze dużej Hali. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków informacji za imprezy sportowe na tym obiekcie ma odpowiadać Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Natomiast za organizacje imprez kulturalnych i artystycznych odpowiada Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Kilka informacji o tym obiekcie:
- duża hala:

średnica 146 - 166 m, powierzchnia 61 434 m2, wysokość 27 m arena sportowa - 2390 m2 ilość miejsc dla widzów w hali głównej - 15 328
- mała hala:
średnica 63 m, powierzchnia 12 468 m2, wymiary hali - 47 x 37 m, płyta sportowa - 1750m2, ilość miejsc dla widzów w hali - 304
- sale konferencyjne - 892 m2,
- garaże - 23 384 m2 - 1341 miejsc parkingowych, dwupoziomowy garaż podziemny.

Przystosowanie funkcjonalne hali umożliwia zrealizowanie trzech następujących głównych funkcji:
- widowiskowo - estradowa, duże koncerty, pokazy cyrkowe
- sportowa i rekreacyjna,
- kongresowo -wystawienniczo jak też ekspozycyjna i targowa,
- rozkładana instalacja sztucznego mrożenia - lodowiska,
- miejsca na imprezy targowe - 230, stoiska o wym. 3×3 m,
- sympozja, kongresy i konferencje,
- wystawy.

Refleksja - aby nie było wpadki jak 31 stycznia, jest apel aby Pan prof. Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa jednak polecił by Biuro Prasowe wsparło organizacje konferencje prasowe na tej tak bardzo ważnej i strategicznej budowie.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.