Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1252 miejsce

Krakowska Horeca – Gastrofood – Enoexpo

Firma Targi w Krakowie – w Hali Expo tradycyjnie zorganizowała dniach 16 – 18 listopada Międzynarodowe Targi Horeca – Gastrofood – Enoexpo. Tradycyjnie wystawcy eksponowali wina, art. spożywcze i wyposażenie dla gastronomi.

Małopolski zespół stoisk. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Tradycyjnym zwyczajem od wielu Na kolana przed szkłem krośnieńskim. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków lat targi Horeca - Gastrofood – Enoexpo prezentowały nowe trendy tzw. spożywki, wyposażenia dla gastronomi i hoteli. Niestety z rok na rok coraz mniej jest wystawców i producentów rodzimych. Natomiast pokazywane są produkty na licencji zagranicznej.

Oczywiście jak można zauważyć internet z uwagi, że jest tańszy i szybszy to wypiera udział wielu firm z udziałów w takich imprezach jak targi. Ale na targach jest bezpośredni kontakt z danym produktem - to jest co innego niż pokazany obrazek w dodatku dość często podkoloryzowany.

Dobre bo małopolskie. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Tego roczna imprez choć inna Sądeckie lody Koral. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków niż poprzednie jednak zdała egzamin i spełniła swoje zadanie co widać było po ilości odwiedzających oraz przeprowadzonych konsultacji handlowych:
- 21 Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomi Horeca,
- 15 Targi Gastrofood,
- 14 Targi piwa i wina Enoexpo.

Ale pościel. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Małopolski Urząd Marszałkowski Nowoczesne publiczne ładowarki do telefonów. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków co prawda zorganizował specjalny zespół stoisk, gdzie firmy z tego województwa i Krakowa mogły zaprezentować swoje produkty. Niestety wiele firm wolało wystawiać na osobnych własnych stoiskach.

Można było poznać na targach jakie obecnie kuchnie są najbardziej trendy. Prezentowane były produkty i smaki staropolskie – bo polskie, włoskie, meksykańskie, japońskie. Ale wszystko zależy co dana potrawa będzie prezentować, nie tylko estetyczna, smaczna, zdrowa, a końcowy produkt zależy od kucharzy, jak też dobrej jakości produktów do ich przygotowania.

Mistrz kuchni Andrea Camasatra nie tylko prezentował swoje kuchenne cuda, ale też dzielił się ze swoich propozycji. Obecnie prawdziwa restauracja to nie tylko nowoczesny wygląd, powinna posiadać nowoczesne z XXI wieku urządzenia oraz dobrze przygotowaną obsługę nie tylko w kuchnia, ale też w kontakcie bezpośrednio z polskim i międzynarodowym klientem.

Tradycyjnym zwyczajem już po raz 6 odbył się Krakowski bieg kelnerów
- Super Kelnera Roku 2016 zdobyła Pani Lucyna Stępień,
- Certyfikat Najszybszej i Najsprawniejszej Obsługi Kelnerskiej przyznano Restauracji Oranżeria z Kielc.
- 1 miejsce zdobyła Pani Lucyna Stępień z Restauracji Oranżeria w Kielcach,
- 2 miejsce zdobył Pan Maciej Łusiński z Domu Weselnego w Bielsku - Białej,
- 3 miejsce zdobył Pan Grzegorz Słonina z MKA Sala Bankietowa w Krzczonowie,
Wyróżnienie przyznano Panu Michałowi Baruciakowi z Hotelu Alpin w Szczyrku.

14 Międzynarodowe Targi Wina i Piwa Enoexpo to kolejny dział targów.

Krajem partnerskim były Węgry. Mniej było tradycyjnych wystawców z branży winiarskiej ze Słowacji, Słowieni. Brak było wystawców z Czech, Ukrainy, Rosji itp.
Głównymi wystawcami tj. producenci i dystrybutorzy reprezentowali kraje z: Polski, Austrii, Bułgarii, Chile, Gruzji, Kosowa, Francji, Niemiec, Portugali, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Republiki Południowej Afryki, Rumuni, Wielkiej Brytanii, Węgier, Włoch.

Natomiast okazało się, że w Polsce mamy obok wielkich browarów, też małe i rodzinne np. z Grybowa, Browar Jan itp.

W tym dziale zabrakło taki znanych producentów np.
- wina z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie
- wina i piwa ze Szczerzyc
Uprawa winorośli w rejonie Krakowa np. na Bielanach czy Małopolsce to kilkadziesiąt hektarów tego zdrowego, smacznego i cennego owocu.

Hala wystawiennicza EXPO Kraków - Firmy Targi w Krakowie już istnieje kilka lat przy ul. Galicyjskiej, która powstała z inicjatywy tej firmy. Powstała na terenie po przemysłowym dawnych Zakładów Prefabet. Wyniku rewitalizacji w tym rejonie obok Hali EXPO Kraków powstaje nowe osiedle mieszkaniowe, gdzie już za lada chwili wprowadzi się kilkaset lokatorów.

Niestety mimo licznych interwencji Krakowski Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu mimo, że jego siedziba jest zaledwie kilkaset metrów, nie kwapi na uruchomienie linii autobusowej.

(zdjęcia chroni prawo autorskie)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.