Facebook Google+ Twitter

Krakowska kłótnia o flagę Tybetu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-07 12:04

Wojewoda małopolski Jerzy Miller nie zgodził się na wywieszenie flagi tybetańskiej na siedzibie urzędu. Jak twierdzi - jest to niezgodne z prawem.

Najbliższy piątek - dzień rozpoczęcia igrzysk olimpijskich - został ustanowiony dniem solidarności z Tybetem. Decyzję podjęli w marcu małopolscy radni. W tym dniu na budynkach miały się pojawić tybetańskie flagi.
Z prośbą o zgodę na wywieszenie flagi w siedzibie urzędu marszałkowskiego przy ulicy Basztowej zwrócił się do wojewody marszałek Marek Nawara.

Wojewoda, który jest właścicielem budynku, odmówił. Marszałek dostał zgodę jedynie na wywieszenie flagi w oknie swojego gabinetu.

Jak tłumaczy Małgorzata Woźniak, rzecznik prasowy wojewody, na oflagowanie budynku nie pozwalają przepisy. Według protokołu dyplomatycznego, na budynkach administracji rządowej można wieszać tylko flagę Polski, Unii Europejskiej, a innych państw - gdy ich przedstawiciele przyjadą z wizytą do miasta.

Marek Nawara, marszałek Małopolski powiedział, że w tej sytuacji nie będzie w swoim oknie wywieszał flagi Tybetu.

W pozostałych budynkach podległych wojewodzie decyzję o tym, czy wywiesić flagi tybetańskie będą podejmować dyrektorzy poszczególnych instytucji.
Flagi na pewno nie będzie na krakowskim Urzędzie Miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.