Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1369 miejsce

Krakowska konferencja wolne media

W dniu 26 listopada br. Odbyła się na terenie Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie odbyła konferencja pt. Jak repolonizować polskie media. Szkoda, że było niewielu przedstawicieli mediów z terenu Krakowa i Małopolski.

Prezydium konferencji. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Organizatorem konferencji byli: Pan Paweł Grzegorczyk z Klubu Jagiellońskiego prowadzi wykład. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków

- Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
- Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.
- Klub Jagielloński.

Uczestnicy konferencji. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Ekspertami byli: Uczestnicy konferencji. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków

- Piotr Legutko pracownik naukowy Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie, zarazem Prezes Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich,
- Krzysztof Skowroński Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie,
- Paweł Grzegorczyk z Klubu Jagiellońskiego i inni.

W czasie konferencji poruszano tematy:

- Czy musimy repolonizować media?
- Analiza zagranicznego kapitału w Polsce.
- Polityczny kontekst repolonizacji mediów.

Szkoda, że mimo obiecanek Pani Barbara Bubula Poseł na Sejm RP z Prawa i Sprawiedliwość z Krakowa nie dotarła na tą konferencję. Pani Poseł jest współautorką projektu nowej ustawy medialne. Ustawa jest bardzo potrzebna aby uregulować wiele współczesnych mediów.

Po tej konferencje mam takie refleksje. Pewne siły polityczne na siłę i bezmyślnie podczas likwidacji RSW Prasa – Książka – Ruch wysprzedawali za bezcen polskie: media, telekomunikacje, banki i inne ważne tak politycznie jak strategiczne materiały czy firmy. A teraz aby z powrotem np. niektóre media repolonizować konieczne jest zapłacić nawet kilkaset razy więcej za dany tytuł nawet zawieszony.

Osobny temat to są powstałe po 1989 fikcyjne stowarzyszenia nazywające dziennikarskie, gdzie można po prostu za około 100 zł kupić sobie legitymacje prasową. Ważne jest aby jak najszybciej odkupić od pewnego zagranicznego medium polsko języczny portal internetowy, której program opracował właśnie polski dziennikarz. Nareszcie należy od politycznicz zawód dziennikarza i fotoreportera.


(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.