Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17642 miejsce

Krakowska konferencja "Wspólna polityka rolna"

Z okazji rocznicy wprowadzenia wspólnej polityki rolnej Unii Europejskiej, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie w piątek 6 lipca zorganizował międzynarodową konferencję „Wspólna polityka rolna wobec drobnych gospodarstwa rolnych”.

Prezydium konferencji: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak, Rektor UR prof. Janusz Żmija, Europoseł Czesław Siekierski. / Fot. Fot.Henryk CzechowskiWykładowcami na konferencji byliPlakat i hasło Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. / Fot. Fot.Henryk Czechowski: europoseł dr Czesław Siekierski, minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, Wojciech Kozak, wicemarszałek województwa małopolskiego, dr Stanisław Sorys członek zarządu województwa, prof. Sergiej Kvasha z Ukrainy, dr Cecylia Alexandri z Rumunii, dr Gergel Papp z Węgier i inni.

Goście na konferencji. / Fot. Fot.Henryk CzechowskiNa piątkowej konferencji wykładowcy mówili między innymi o kształtowaniu wspólnej polityki rolnej w latach 2014 - 2020, wsparciu drobnych gospodarstw rolnych, a tym samym zwiększeniu produkcji żywności.

Rektor Uniwersytetu Rolniczego prof. Janusz Żmija w swoim wykładzie podkreślił, że wzrasta rola oraz produkcja żywności przez drobne gospodarstwa w Unii Europejskiej. Natomiast problemy tego sektora powinno się rozwiązywać regionalnie w poszczególnych państwach, a nie na forum Unii.Izabela Majewska rzecznik prasowy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. / Fot. Fot.Henryk Czechowski

W kolejnej części wystąpienia stwierdził: "(...) w polityce rolnej należy wyeliminować bariery ograniczające dostęp drobnych gospodarstw do pomocy i zapewnić im wsparcie. Konieczna jest wspólna polityka, bo rolnictwo nadal jest kluczową dziedziną gospodarki".

Przemawia Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. / Fot. Fot.Henryk Czechowski Natomiast Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz w swoim przemówieniu podkreślił konieczność powiązania przemian strukturalnych na wsi z odpowiednią polityką państwa.

Europoseł dr Czesław Siekierski stwierdził: "(...) cały czas pracujemy nad programem, jakie przyjąć kierunki produkcji w gospodarstwach małych, co w nich zmienić i jak wspierać te gospodarstwa z budżetu unijnego".

Natomiast należy zastanowić, jakie podejmować działania w obszarze spraw społecznych, socjalnych, edukacyjnych na obszarach wiejskich, aby dokonywać przemian w strukturze agrarnej; a także aby część gospodarstw drobnych została na wsi, jako forma smal biznesu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.