Facebook Google+ Twitter

Krakowska Nagroda Filmowa dla „Eastern Boys”, Polski Nobel Filmowy dla "Idy"

Międzynarodowe jury Festiwalu Off Plus Camera, pod przewodnictwem Jerzego Stuhra, przyznało Robinowi Campillo Krakowską Nagrodę Filmową za obraz pt. "Eastern Boys". Doceniono też polskie produkcje: "Idę" Pawła Pawlikowskiego uhonorowano Polskim Noblem Filmowym, a specjalne wyróżnienie w konkursie filmów polskich przypadło „Papuszy" Joanny i Krzysztofa Krauzów.

Robin Campillo odbiera nagrodę / Fot. PAP/EPAFrancuski dramat społeczny "Eastern Boys" Robina Compillo, opowiada historię relacji dwóch mężczyzn: 50-letniego Daniela i młodego chłopaka z Europy Wschodniej, którego Daniel poznał na paryskim dworcu Gare du Nord. Daniel zaprasza Marka do domu, nie wie jednak, że nie będzie to spotkanie z męską prostytutką, ale z gangiem, który pod pretekstem świadczenia usług seksualnych zwabia "klientów", by ich okraść.

Oprócz nagrody głównej, film Robina Campillo otrzymał obietnicę od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Reżyser będzie mógł otrzymać dofinansowania swojego kolejnego projektu w wysokości 1 mln zł, pod warunkiem, że film będzie kręcony w Polsce.

Po raz pierwszy na Festiwalu Off Plus Camera wyróżnieni zostali też aktorzy: Carla Juri za rolę w filmie „Wilgotne miejsca" oraz Marius Kolbenstvedt za rolę w filmie „Blind".

 / Fot. PAP/EPAPolskim Noblem Filmowym uhonorowało „Idę" Pawła Pawlikowskiego, a specjalne wyróżnienie w konkursie filmów polskich przypadło „Papuszy" Joanny i Krzysztofa Krauzów. Nagrody przyznano też polskim aktorom: Dorocie Kolak za rolę w "Chce się żyć" i Mateuszowi Banasiukowi za rolę w "Płynących wieżowcach".

Nagroda Fipresci trafiła do filmu „Blind" Eskila Vogta, a prestiżową nagrodę „Pod prąd" dostał Benedict Cumberbatch. Najlepszymi producentami zostali uznani Olga Bieniek i Mirosław Piepka za film „Układ zamknięty” w reżyserii Ryszarda Bugajskiego.

Wyróżnienie honorowe otrzymał Piotr Kielar za film „Miłość” w reżyserii Filipa Dzierżawskiego.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.