Facebook Google+ Twitter

Krakowska Piwnica Pod Baranami w Sali Kongresowej

Piwnica Pod Baranami - Kolędy i Pastorałki. Pod takim tytułem odbył się we wtorek 18 grudnia w Warszawie niezwykły koncert tej od lat lubianej, krakowskiej grupy.

Kolędy i Pastorałki Piwnicy Pod Baranami w Warszawie / Fot. Rafał ŁapińskiW koncercie wzięła udział ponad trzydziestoosobowa grupa poetów, muzyków, artystów z Krakowa, która w niesamowity sposób wprowadziła warszawiaków w świąteczny nastrój. Kolędy i pastorałki powstawały podczas spotkań wigilijnych w gronie artystów przez wiele lat.

Śpiewano wówczas nie tylko te najpopularniejsze, tradycyjne, ale również we własnych aranżacjach. Kolędy i Pastorałki Piwnicy Pod Baranami w Warszawie / Fot. Rafał ŁapińskiI tak po wielu spotkań przy opłatku, gdy zebrało się ich wiele, kabaret postanowił wyruszyć w trasę koncertową po Polsce, ale nie tylko, koncertowali także za granicą (Oslo, Wiedeń).

Kolędy i Pastorałki Piwnicy Pod Baranami w Warszawie / Fot. Rafał ŁapińskiUtwory wykonane podczas tych koncertów są autorstwa m.in.: Jana Kantego Pawluśkiewicza, Zbigniewa Preisnera, Zygmunta Koniecznego, Grzegorza Turnaua.

Niespełna miesiąc temu pojawiła się płyta "Kolędy i Pastorałki, Piwnicy Pod Baranami". Jak zapewnia zespół - nie ostatnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.