Facebook Google+ Twitter

Krakowska policja złapała internetowego oszusta

Ekonomista z Krakowa na jednym z portali aukcyjnych oferował sztabki złota. Zainteresowanych było 100 osób, wszyscy wpłacili pieniądze, ale sztabek nie otrzymali. W sumie oszukani klienci stracili ponad milion złotych.

Jak informuje serwis krakow.gazeta.pl, krakowska policja złapała internetowego oszusta, który oferował na jednym z portali aukcyjnych złote sztabki. Średnia cena sztabki złota o wadze jednej uncji trojańskiej (jubilerska - 31,1g) wynosiła około 5 tysięcy złotych, dla wielu klientów była to cena atrakcyjna. Niektóre osoby na aukcji kupowały nawet po kilkadziesiąt sztuk sztabek.

Chętnych na zakup nie brakowało, pierwsi klienci, którzy wpłacili pieniądze na konto sprzedawcy, otrzymali sztabki. Reszta osób, która dokonała transakcji, nie otrzymała sztabek. W sumie oszukani stracili 1,2 miliona złotych. O sprawie poinformowali policję.

Prokuratura w Krakowie postawiła zarzuty złapanemu sprzedawcy, okazał się nim 39-letni ekonomista Robert B. Prokuratura oskarżyła go o wielokrotne oszustwo. Robert B. podczas przesłuchania powiedział, że ceny złota ciągle wzrastały i tego podczas planowania aukcji nie przewidział. Z kolejnych otrzymanych pieniędzy musiał spłacać poprzednie transakcje. Oskarżony ekonomista dobrowolnie podda się karze pozbawienia wolności w zawieszeniu. Natomiast musi zapłacić grzywnę i spłacić swoich oszukanych klientów.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Sztabka to nie jest nazwa na wyrost dla 1 uncji, bo jak inaczej nazwać "sztabusia" złota. Czy sztabka złota ma 1 gram czy 1000 gram to tak czy siak jest to sztabka. Sprzedawcy złota właśnie taką nazwę stosują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.